(fragment din cronica de meci care va apărea miercuri în Maxima, - TopicsExpress

(fragment din cronica de meci care va apărea miercuri în Maxima, aici îl aveți cu tot cu imagini) În afară de rubrica ”jucătorul meciului”, casetele tehnice ale meciurilor ar mai trebui să conțină și ”fotbalistul meciului”, caz în care Costin Curelea ar figura foarte des ca laureat. Piesă de bază în mai toate acțiunile de atac ale Universității, Curelea pare, la ora actuală, un vârf de careu peste tot ce puteți vedea în Liga I sezonul acesta. În minutul 52, însă, Curelea s-a transformat din ”target man” în ”poacher”: un fundaș central de la Vâlcea a pasat prea slab cu capul înspre propriul portar, iar vârful Craiovei a zbughit-o de lângă el și, deși nu părea că va ajunge primul la balon, a reușit să ciupească elegant mingea peste Ciucă și, la fel de important, să-și ferească picioarele de impactul iminent. 3-1 și puținilor spectatori zgribuliți de la tribuna a doua nu le-a părut rău că au rămas și după pauză.
Posted on: Sun, 10 Nov 2013 13:23:48 +0000