1999-ben ezen a napon lőtte Ronaldinho emlékezetes gólját, - TopicsExpress

1999-ben ezen a napon lőtte Ronaldinho emlékezetes gólját, amellyel elindult a világhírnév felé A Paraguayban rendezett kontinensbajnokságon a tíz dél-amerikai válogatott (Uruguay csak a juniorjait küldte a tornára) mellett vendégként Japán és Mexikó nemzeti csapatai vettek részt. Az előző nap az A csoportban kezdődtek meg a küzdelmek, június 30-án a B jelű kvartett négy szereplője is bemutatkozott: a nap második mérkőzése a Brazília–Venezuela 90 perc volt. A venezuelaiak az első 20 percben meglepően érett játékot mutattak, és nemhogy lépést tartottak a brazilokkal, de Daniel Noriega vezetésével néhány meleg pillanatot is okoztak nekik. A venezuelai csapat által alkalmazott lestaktika azonban öngyilkos tervnek bizonyult, és az első brazil találat után ez be is bizonyosodott. Brazília szinte az összes gólját úgy szerezte, hogy valamelyik támadója mélységből beindulva egyedül lépett ki. Ronaldo és Márcio Amoroso egyaránt két-két gólt vállalt, de a legszebb találat kétségkívül a csereként beállt Ronaldinho nevéhez fűződött. A Gremio fiatal csatára azért került be a keretbe, mert a Corinthians támadóját, Edílsont Wanderley Luxemburgo hazaküldte a válogatott edzőtáborából a paulista bajnokság döntőjében tanúsított magatartásáért. Ronaldo Assis – akit Brazíliában Ronaldinho Gauchónak, vagyis a Rio Grande do Sul államból való Ronadinhónak neveztek – korábban csak egyszer szerepelt a nemzeti tizenegyben, de a venezuelaiak ellen három perccel a beállása után varázslatos gólt lőtt. A tizenhatoson belül átemelte a játékszert egy védőn, majd mielőtt a labda leesett volna, sarokkal megtolta a másik, keresztezni igyekvő hátvéd mellett, és a kimozduló kapus és a kapufa között a hálóba bombázott. Az elragadtatott brazil sajtó Pelének az 1958-as vb-döntőn szerzett góljához hasonlította a találatot, és maga Ronaldo is elismerte, hogy fiatal honfitársa találata minden bizonnyal bekerül a futball történelemkönyvébe. Brazília–Venezuela 7-0 (2-0) Ciudad del Este, Antonio Oddone Sarubbi stadion, 20 000 néző, vezette: Núnez (paraguayi). Brazília: Dida – Cafú (Evanílson, 79.), Odvan, Antonio Carlos, Émerson, Roberto Carlos (Serginho, 76.), Amoroso, Vampeta, Ronaldo, Rivaldo, Alex (Ronaldinho, 72.). Szövetségi kapitány: Luxemburgo. Venezuela: Vega – McIntosh (Jiménez, 46.), Álvarez, Rey, Rojas, Tortolero, Bidoglio, F. Hernández (Duno, 65.), Urdaneta, Vera (Morán, 65.), Noriega. Szövetségi kapitány: Pastoriza. Gólszerző: Ronaldo (26., 63.), Amoroso (55., 82.), Émerson (40.), Ronaldinho (75.), Rivaldo (84.).
Posted on: Sun, 30 Jun 2013 14:19:18 +0000