A mai napon megkezdődött a férfiak év végi világbajnoksága, - TopicsExpress

A mai napon megkezdődött a férfiak év végi világbajnoksága, a londoni O2 arénában. Az első napon 1 mérkőzést az A , 1 mérkőzést a B csoportból játszottak le, talán így 1 nap pihenőt adva a két párizsi döntősnek akik nem kerültek egy csoportba. A nyitómérkőzésen délután a cseh Tomas Berdych és a svájci Stanislas Wawrinka mérkőzött meg. Wawrinka Madrid és a Us open után zsinórban harmadjára múlta felül cseh ellenfelét, most 6:3 6:7(0) 6:3 arányban, így élete első évzáró világbajnokságán egyből győzelemmel kezdett a csoportban leghátrébb rangsorolt Wawrinka. Az esti programban a B csoport 2 játékosa mérte össze tudását. Az utóbbi időben remeklő Juan Martin Del Potro ellenfele az a Gasquet volt aki az idei us openen elődöntős volt és épp befért a londoni 8-as mezőnybe. A mérkőzést a francia kezdte jobban adogathatott a set-ért, ám ilyenkor jöttek a szokásos hibák, helyzetét megkönnyítette hogy az argentín nem élete legjobb játékát nyújtotta. Az első set-et végül a francia nyerte tiebreakben, majd a 2. játszmában átvette az argentín az irányítást és magabiztosan egyenlített is és a döntő játszmában is egyenlíteni tudott. Ám amikor már a mérkőzésért adogatott jött Gasquet aki magára talált és egyből kiegyenlített. A végére ő is elfogyott és 2 játékot nem tudott egymás után hozni , így megint az argentín breakelt és utána sikerült a mérkőzést is kiszerválnia, így ha nehezen is de megvan az első győzelme a 4. kiemeltnek. A hétfői játéknap eredményei: Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski(8) - Aisam-Ul-Haq Qureshi/ Jean-Julien Rojer(5) 6:3 7:6(8) Stanislas Wawrinka(7) - Tomas Berdych(5) 6:3 6:7(0) 6:3 David Marrero/ Fernando Verdasco(6) - Marcel Granollers/ Marc Lopez(4) 6:1 6:4 Juan Martin Del Potro(4) - Richard Gasquet(8) 6:7(4) 6:3 7:5 A kedd játéknap programja: 13:00 Alexander Peya/ Bruno Soares(2) - Leander Paes/ Radek Stepanek(7) 15:00 Rafael Nadal(1) - David Ferrer(3) 17:00 Bob Bryan/ Mike Bryan(1) - Ivan Dodig/ Marcelo Melo(3) 21:00 Novak Djokovic(2) - Roger Federer(6)
Posted on: Mon, 04 Nov 2013 23:21:38 +0000