Barselona vlada planetom! Najbolje što svetski rukomet u ovom - TopicsExpress

Barselona vlada planetom! Najbolje što svetski rukomet u ovom trenutku može da ponudi viđeno je večeras u Dohi u finalu nezvaničnog klupskog prvenstva sveta. Barselona se večeras revanširala Hamburgu za poraz u finalu Lige šampiona i savladala ga 27:25 (15:13). Bila je to spektakularna utakmica, za sve rukometne ukuse, a bogati šeici isto tako – bogato su nagradili šampiona – sa 400.000 dolara, HSV je dobio duplo manje, a trećeplasirani EL Džaiš 150.000. tim koji je u borbi za treće mjesto savladao Sahel iz Tunisa sa 27:20 Hamburg je odlično otvorio meč sa 4:2, ali je Barsa uspela da izjednači, a poslednji put HSV je bio u vođstvu u 14.minutu kada je Marković pogodio gol Šterbika. Povela je zatim Barselona sa 13:11, odlični Lindberg ponovo smanjio, da bi Lazarov, Karabatić i drugovi na poluvrme otišli sa plus tri (15:12). U nastavku je strateg HSV – Švalb ubacuje Duvnjaka na poziciju levog beka, dok je organizator igre bio Kaneljas, a krivac za poraz HSV bez dileme je bio Paskal Hens koji je imao očajan šut – čak 10-1
Posted on: Fri, 30 Aug 2013 20:20:18 +0000