Crno-beli savladali Mursiju Ekipa Partizana večeras je odigrala - TopicsExpress

Crno-beli savladali Mursiju Ekipa Partizana večeras je odigrala i drugu utakmicu u sklopu velike španske turneje. Izabranici trenera Vujoševića odmerili su snage sa timom Mursije i odneli pobedu rezultatom 77:66 (14:12, 31:8, 13:28, 19:18). Crno-beli su nakon dosta izjednačene prve deonice, u kojoj su i vodili, u drugi period igre ušli značajno angažovanije i u napadu i u odbrani. Naterali domaćina na greške i to materijalizovali u ofanzivi, da bi na veliki odmor otišli sa velikih +25 razlike, 45:20. Reakcija španske ekipe došla je u trećoj četvrtini, kada su uzvratili istom merom, ali nisu uspeli potpuno da istope prednost srpskog šampiona. Tim Partizana je sačuvao dvocifrenu prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 77:66. Partizan: Milisavljević, Mićović, Bezbradica 4, Milutinov, Vesterman 18, Dalo 8, Milosavljević 18, Malešević 5, Musli 15, Šalić , Andrić 2, Kinsi 7. Mursija: Grimau 7, Antelo, San Migel 5, Vud 18, Tili 12, Orukpe, Servera 3, Dejvis 6, Lima 7, Rodrigez 8. “Nakon jučerašnje utakmice ekipa je lepo, u najpozitivnijem smislu odreagovala. Jedan izuzetno kvalitetan pristup od početka utakmice, što se uz korekciju niza nekih detalja vezano za sam način igre, odrazilo rezultatski u prvom poluvremenu, kada smo zaista odigrali na jednom izuzetno visokom nivou, pre svega u odbrani. Iz kvalitetne odbrane se otvorio niz laganih poena, što je jako bitno. Imali smo nekih 27, 28 minuta izuzetno dobre igre, iako računamo jedan mali pad, što je razumljivo s obzirom na sastav tima i na period priprema u kome se mi nalazimo, možemo da budemo veoma, veoma zadovoljni s onim što je večeras naš tim prikazao. Uporedo sa odigravanjem utakmica mi imamo najnormalnije i treninge, tako da u sve te utakmice ulazimo iz punog treninga, što je za nas jako važno. Večeras nam se priključio i Kinsi, dok je Milutinov još uvek van tima. Očekujemo da u narednom periodu naša ekipa pruža kvalitetne partije i da sa individualnim i timskim napretkom, pokazuje jedan zavidan nivo kvaliteta. Sada nas očekuje turnir, kao jedan u nizu zakazanih prijateljskih utakmica”, istakao je strateg kluba iz Humske Duško Vujošević. Srpskog i regionalnog šampiona u nastavku očekuje turnir “Kosta del Sol” (19. i 20.) i susreti sa Real Madridom i Unikahom.
Posted on: Tue, 17 Sep 2013 21:30:40 +0000