"Da, economia turcească o ducea din ce în ce mai bine, dar apele noastre deveneau tot mai poluate, zonele verzi erau defrișate pentru construcția a cât mai multe blocuri locative, mall-uri, etc. În această eră a boom-ului economic, oamenii erau tratați ca buletine de vot și portofele. Succesul economic fără democrație, inteligență, conștiință și umanitate este doar imaginar. Generația actuală nu-și mai dorește o viață imaginară."
Posted on: Mon, 10 Jun 2013 08:32:53 +0000
Trending Topics
Recently Viewed Topics
© 2015