Dzisiaj w spotkaniu XIII Kolejki bialsko-podlaskiej ligi - TopicsExpress

Dzisiaj w spotkaniu XIII Kolejki bialsko-podlaskiej ligi okręgowej Victoria zremisowała w spotkaniu wyjazdowym z LZS Dobryń 3:3. Mecz znakomicie rozpoczęli goście. Już w 5 minucie meczu Michał Hulajko zagrał futbolówkę do Marcina Szymańskiego, napastnik Victorii wyszedł sam na sam z bramkarzem i wyprowadził żółto - czerwono - czarnych na prowadzenie. Cztery minuty później po niemalże identycznej akcji Marcin Szymański pokonał bramkarza gospodarzy po raz drugi. Tym razem asystował Robert Brzozowski. Gdy wydawało się, że kolejne bramki będą kwestią czasu do głosu doszli gospodarze. W 15 minucie sędzia uznał, że Piotr Wiązowski w polu karnym faulował zawodnika miejscowych. Pomimo protestów zawodników z Parczewa arbiter wskazał na 11 metr. Kapitan LZS - u nie dał szans Mateuszowi Bożymowi i strzelił gola kontaktowego. Niespełna 5 minut później gospodarze zdobyli drugą bramkę. W 37 minucie w polu karnym gospodarzy jeden z obrońców zagrał piłkę ręką. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Michał Hulajko. Kapitan Victorii pewnym strzałem pokonał golkipera miejscowych i wyprowadził Victorię na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Kopińskiego 3:2. Druga połowa była dosyć wyrównana. Gospodarze kilka razy próbowali pokonać Mateusza Bożyma jednak bramkarz Victorii nie dał się zaskoczyć. Victoria również zagrażała bramce gospodarzy, Piotr Wiązowski po strzale z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Patryk Mostowiec z bliska trafił wprost w bramkarza, natomiast strzał Grzogrza Kuflowskiego był zbyt słaby by zaskoczyć golkipera. Niestety w 87 minucie spotkania fatalny błąd popełnił główny arbiter zawodów. Piotr Wiązowski odbił futbolówkę klatką piersiową, sędzia był innego zdania, odgwizdał zagranie ręką i ku zdziwieniu wszystkich podyktował rzut karny. Był to olbrzymi błąd arbitra gdyż cała sytuacja miała miejsce co najmniej metr poza obrębem pola karnego. Zawodnicy Victorii próbowali przekonać sędziego,że sytuacja nie miła miejsca w polu karnym i nie było zagrania piłki ręką. Niestety arbiter nie zmienił decyzji a kapitan gospodarzy po raz drugi wykorzystał jedenastkę i ustalił wynik spotkania na 3:3. Parczewianie wrócili z Dobrynia z jednym punktem i zakończyli rundę jesienną na 8 miejscu z dorobkiem 19 punktów. SKŁAD: Bożym - Dąbrowski, Kozłowski, Wiązowski (87 Jaszczuk), Bodziak, Mostowiec (71 Zarczuk), Brzozowski, Gontarz (36 W. Szymański), Kuflowski, M. Szymański, Hulajko. BRAMKI: Marcin Szymański (5,9), Michał Hulajko (37 z rzutu karnego) ŻÓŁTE KARTKI: Grzegorz Kuflowski, Piotr Wiązowski, Adrian Kozłowski.
Posted on: Sun, 10 Nov 2013 21:29:38 +0000