Hát Messi sak 1 ccsapatban játszott de ebben is nagyon sok - TopicsExpress

Hát Messi sak 1 ccsapatban játszott de ebben is nagyon sok infó van róla :D 2008-09-es szezon Messi egy Deportivo La Coruña elleni mérkőzésen. Miután Ronaldinho távozott Barcelonából, Messi örökölte a tízes számú mezt.[55] 2008. október 1-jén, a Sahtar Donyeck elleni Bajnokok Ligája mérkőzésen Messi Thierry Henry helyén lépett pályára csereként, majd a meccs utolsó hét percében két gólt szerezve 0-1-es hátrányból fordította meg az eredményt, kiharcolva a 2-1 arányú Barcelona győzelmet.[56] A következő, Atlético Madrid elleni bajnokit Messi, és jó barátja, Sergio Agüero párharcaként harangozták be.[57] Messi egy szabadrúgásgólt szerzett, illetve egy gólpasszt adott a 6-1-es barcelonai győzelmet hozó találkozón.[58] November 29-én ismét két gólt szerzett, ekkor a Sevilla elleni bajnokin. Előbb 23 méterről talált be, majd a kapust kicselezve kiszorított szögből volt eredményes.[59] December 13-án, a szezon első Barcelona-Real Madrid összecsapásán Messi állította be a kettő-nullás végeredményt.[60] A 2008-as FIFA Év Játékosa szavazáson 678 ponttal a második helyen végzett a 935 pontot kapó Cristiano Ronaldo mögött.[8] Messi első 2009-es mesterhármasát az Atlético Madrid ellen 3-1-re megnyert Király Kupa mérkőzésen szerezte.[61] 2009. február elsején csereként beállva két gólt lőtt a Racing Santander ellen, amelyeknek köszönhetően a Barcelona ismét 0-1-es hátrányból győzött. A második gól a klub történetének ötezredik gólja volt a spanyol bajnokságban.[62] A bajnokság 28. fordulójában, a Málaga CF elleni 6-0 arányú győzelem alkalmával Messi 30. gólját szerezte a szezonban, minden versenysorozatot figyelembe véve.[63] Április nyolcadikán a Bayern München elleni BL-mérkőzésen két gólt szerzett, nyolc gólosra javítva egyéni csúcsát a BL-ben egy szezonban lőtt gólok tekintetében.[64] Április 18-én Messi 20. bajnoki góljával a Barcelona 1-0-ra győzte le a Getafét, amivel megőrizte 6 pontos előnyét a bajnokságban a Real Madriddal szemben.[65] A szezon végéhez közeledve Messi két gólt szerzett (a 35.-et és 36.-at a szezonban) a Bernabéuban, a Real Madrid 2-6 arányú legyőzésekor,[66] amely a madridiak legsúlyosabb veresége volt 1930 óta.[67] Mindkét gólja után a szurkolók és a kamerák felé futott, felemelve a mezét, amely alatt Síndrome X Fràgil feliratú póló volt látható, amellyel felhívta a figyelmet a fragilis X-szindrómában szenvedő gyerekekre.[68] A Chelsea elleni BL-elődöntő második félidejének hosszabbításában Messi passzolt Andrés Iniestához azt a gólt megelőzően, amelynek köszönhetően a Barcelona bejutott a Manchester United elleni döntőbe. Május 13-án spanyol Király Kupa győztes lett, miután a döntőben gólt szerzett és két gólpasszt adott az Athletic Bilbao ellen 4-1-re megnyert meccsen.[69] Május 27-én ő állította be a Manchester United elleni BL-döntő 2-0-ás végeredményét a mérkőzés 70. percében. Ezzel a góllal ő lett a Bajnokok Ligája - egyébként valaha volt legfiatalabb - gólkirálya, 9 találattal.[70] Kiváló idényének megkoronázásaként elnyerte a Bajnokok Ligája legjobb csatárának és legjobb játékosának járó díjakat.[71] A Barcelona egy szezonban megnyerte a Király Kupát, a spanyol bajnokságot, és a Bajnokok Ligáját,[72] ezzel a spanyol csapatok közül elsőként tudott triplázni.[73] 2009-10-es szezon A 2009-es UEFA Szuperkupa megnyerése után Josep Guardiola kijelentette, Messi talán a legjobb játékos, akit valaha látott.[74] Szeptember 18-án Messi új szerződést írt alá a Barcelonával, amely 2016-ig köti a klubhoz, illetve 250 millió euróban határozza meg kivásárlási árát. A szerződéssel Messi Zlatan Ibrahimović mellett a bajnokság legjobban fizetett játékosává vált, 9,5 millió euró körüli éves fizetéssel.[75][76] Négy nappal később, szeptember 22-én Messi két gólt lőtt, és egy gólpasszt adott a Racing Santander ellen 4-1-re megnyert bajnokin.[77] Szezonbeli első gólját az európai porondon szeptember 29-én szerezte a Dinamo Kijev elleni 2-0 során.[78] A Real Zaragoza 6-1-es legyőzése során szerzett gólját követően Messi neve mellett hét mérkőzés után hat bajnoki gól állt,[79][80] majd november 7-én a Mallorca elleni, Nou Camp-beli 4-2 alkalmával újabb gólt szerzett, büntetőből. 2009. december 1-jén Messinek ítélték a 2009-es Aranylabdát. A szavazáson Cristiano Ronaldo-t előzte meg, hatalmas fölénnyel (473 illetve 233 pont).[81][82][83] Ez után a France Football magazinnak a következőket nyilatkozta: „A győzelmet a családomnak ajánlom. Mindig mellettem álltak amikor szükségem volt rájuk, és néha erősebb érzelmeket éltek meg, mint én magam.”[84] December 19-én Messi győztes gólt szerzett a FIFA Klubvilágbajnokság abu-dzabi döntőjén az Estudiantes ellen.[85] Két nappal később megkapta a FIFA Év Játékosa díjat, megelőzve sorrendben Cristiano Ronaldo-t, Xavit, Kakát és Andrés Iniestát. Először kapta meg a díjat pályafutása során, egyben ő volt az első argentin, akit ezzel a díjjal ismertek el.[86] 2010. január 10-én először ért el mesterhármast az aktuális szezonban, a Tenerife elleni idegenbeli 0-5 alkalmával.[87] Január 17-én, egy a Sevilla ellen szerzett találattal Messi megszerezte századik gólját a klub színeiben.[88] Márciusban öt mérkőzésen 11 gólt szerzett. Először a Málaga elleni 2-1-es győzelem alkalmával talált be a 84. percben,[89] majd az Almería elleni 2-2-es döntetlen során mindkét gólt ő szerezte.[90] Ezt követte egy olyan hét, ahol három mérkőzésen 8 gólt ért el. Az első hármat a Valencia elleni hazai 3-0-ás győzelem során rúgta,[91] majd két góljával vállalt részt a Stuttgart 4-0-ás legyőzéséből a BL-ben. Ezzel a Barcelona bebiztosította a negyeddöntőbe jutást.[92] Végül a Zaragoza elleni idegenbeli 4-2 során ért el mesterhármast,[93] amivel ő lett az első Barcelona-játékos, aki egymás utáni két bajnoki meccsen tud három gólt szerezni.[94] Március 24-én az Osasuna ellen kétszázadik tétmeccsét játszotta a Barcelonában.[95] 2010. április 6-án pályafutása során először szerzett tétmérkőzésen négy gólt, a 4-1-es végeredménnyel záruló, Arsenal elleni Bajnokok Ligája negyeddöntő barcelonai visszavágóján.[96][97][98] A négy góllal 25-re növelte a Bajnokok Ligájában szerzett találatai számát, ezzel utolérte Rivaldot, a klub történetének legeredményesebb BL-gólszerzőjét.[99] Április 10-én szezonbeli negyvenedik gólját szerezte, amikor az ősi rivális Real Madrid elleni 2-0 arányú idegenbeli győzelem során vezetést szerzett csapatának.[100] Május 1-jén, a Villarreal otthonában aratott 4-1-es sikerből két góllal vette ki a részét, szezonbeli ötvenedik tétmeccsén.[101] Három nappal később, május 4-én a Barcelona ismét 4-1-re nyert, ezúttal a Tenerife ellen. Messi ezen a meccsen is két gólt szerzett.[102] A bajnokságban május 8-án már a 32. gólját szerezte, a Sevilla ellen idegenben megnyert mérkőzésen,[103] majd a záró fordulóban, a Valladolid ellen lőtt két góljával beállította Ronaldo klubcsúcsát, aki még az 1996-97-es bajnokságban szerzett szintén 34 gólt.[104][105] Messi eredménye 4 találattal marad csak el Telmo Zarra és Hugo Sánchez abszolút rekordjától.[106] 2010. június 3-án nevezve lett spanyol bajnokság legjobb játékosának.[107] 2010-11-es szezon 2010. augusztus 21-én, Messi mesterhármast szerzett a Sevilla ellen, a spanyol szuperkupában 4-0-ra megnyert mérkőzésen.[108] A bajnokságot is góllal nyitotta, 3 perc alatt betalált a Racing Santander kapujába. Nagyszerű formában volt a Panathinaikósz elleni BL-mérkőzésen, lőtt két gólt, adott két gólpasszt, és ugyancsak két alkalommal lőtt kapufát. Emellett pedig kihagyott egy tizenegyest is. A mérkőzést végül a Barcelona nyerte 5-1-re. 2011. január 10-én ő kapta meg a 2010-es év Aranylabdáját és ezzel megvédte a 2009-es díját.[109] Az aranylabda odaítélése kapcsán vita alakult ki, hiszen 2010-ben első alkalommal összevonták az Aranylabda és a FIFA év játékosa díjakat. Ezért az a helyzet állt elő, hogy a régebben alkalmazott szavazás alapján Wesley Sneijder kapta volna a díjat és e szerint Messi csak a negyedik lenne. A megváltoztatott szabályok azonban neki kedveztek, hiszen több ország képviselője szavazhatott. A díjátadás után ez miatt kialakult olyan vélemény, hogy a két díj egyesítése nem volt szerencsés, hiszen így nem az év legjobbja kapta a díjat. Az új rendszerben ugyanis egyértelműen az számított, hogy a szavazás pillanatában kit tartanak a világ legjobb játékosának.[110] A Bajnokok Ligájának londoni döntőjében egy góllal járult hozzá csapata újabb sikeréhez. 2011-12-es szezon Ha csak a mutatóit nézzük, ez volt Messi legjobb szezonja, ugyanis 60 mérkőzésen 73 alkalommal talált be, ami félelmetes adat, és korábban soha senki nem talált be még ennyiszer egy évadon belül. A tavalyihoz hasonló sikereket azonban nem tudott elérni csapatával, bár egy kupagyőzelem azért így is összejött a Barcelonának. Messit korábban sok kritika érte a válogatottban nyújtott teljesítménye miatt, de a szezonban alaposan javult ebben a tekintetben is, a brazilokat például az ő vezérletével verte el az Albiceleste. [111] Lionel Messi rekordot jelentő 91 góllal zárta a 2012-es évet; az FC Barcelona argentin labdarúgója már korábban megdöntötte a legendás német Gerd Müller 1972-ben felállított, 85-ös csúcsát. Messi 2012-ben 69 mérkőzésen lépett pályára, Müller 60 találkozón futballozott 1972-ben. A világ legjobban kereső focistája 2013. február 7-én írta alá 2018-ig érvényes szerződését a katalán klubbal. A fizetése 36 millió euro lesz egy évben ( ennek csak töredékét, kb 16 millió-t kap meg a spanyol adózási törvények miatt). Az FC Barcelona 31 éves koráig "láncolta" magához. Kivásárlási ára 250 millió euro.[forrás?] Válogatott karrier Messi 2004 júniusában mutatkozott be Argentína színeiben, egy Paraguay elleni barátságos meccsen, az U-20-as válogatottban.[112] 2005-ben tagja volt annak a csapatnak, amely megnyerte a hollandiai ifjúsági világbajnokságot. A tornán megkapta a legjobb játékosnak járó Aranylabdát, és a legjobb góllövőnek járó Aranycipőt is.[113] A felnőtt válogatottban 18 évesen, 2005. augusztus 17-én mutatkozott be, Magyarország ellen. A 63. percben cserélték be, majd a 65. percben rögtön ki is állították, miután Messi a mérkőzést vezető Markus Merk szerint lekönyökölte a mezét rángató Vanczák Vilmost. A döntést sokan vitatták, Maradona egyenesen azt állította, előre megfontolt döntésről volt szó.[114][115] Messi Paraguay ellen tért vissza a csapatba, szeptember 3-án, a válogatott 1-0 arányban megnyert világbajnoki selejtezőjén. A meccs előtt azt nyilatkozta: "Ez egy újabb bemutatkozási lehetőség. Az első túl rövidre sikerült."[116] Később, Peru ellen először lépett kezdőként pályára a válogatottban. A mérkőzés után Pekerman szövetségi kapitány "kincs"-ként jellemezte Messit.[117] 2009. március 29-én, a Venezuela elleni világbajnoki selejtezőn Messi először ölthette magára a válogatott legendás tízes mezét. Ez volt Diego Maradona első hivatalos meccse Argentína szövetségi kapitányaként. Argentína 4-0 arányban győzött, az első gólt pedig Messi szerezte.[118] 2006-os világbajnokság Messi lábközépcsont-sérülése, amelynek következtében a 2005-06-os szezon utolsó két hónapját is kihagyni kényszerült, veszélyeztette világbajnoki részvételét. Ennek ellenére a 2006. május 15-én kihirdetett keretnek ő is tagja volt. A világbajnokság előtti utolsó felkészülési meccseken már pályára lépett, 15 percet játszott az argentin U-20-as válogatott elleni utolsó hazai meccsen, majd a 64. percben szállt be csereként az utolsó barátságos meccsen, Angola ellen Nápolyban.[119][120] A VB első csoportmeccsén a cserepadról nézte végig Argentína Elefántcsontpart elleni győzelmét.[121] A következő meccsen, Szerbia ellen Messi lett minden idők legfiatalabb argentin világbajnoki résztvevője, amikor a 74. percben Maxi Rodriguezt váltva pályára lépett. Becserélése után egy percen belül gólpasszt adott Hernán Crespónak, majd ő állította be a 6-0-ás végeredményt. Ezzel a torna legfiatalabb, minden idők hatodik legfiatalabb világbajnoki góllövője lett.[122] A következő, Hollandia elleni 0-0 alkalmával Messi a kezdőcsapat tagja volt.[123] A Mexikó elleni nyolcaddöntőben a 84. percben csereként lépett pályára, 1-1-es állásnál. Gólt szerzett, amelyet les miatt érvénytelenítettek, Argentína pedig egy a hosszabbításban szerzett góllal jutott tovább.[124][125] A Németország elleni negyeddöntőn Pekerman szövetségi kapitány nem cserélte be Messit, Argentína pedig 4-2 arányban tizenegyesekkel búcsúzott.[126] 2007-es Copa America Messi 2007. június 29-én játszotta első meccsét a Copa Americán, ekkor Argentína 4-1-re verte az Egyesült Államokat. A meccsen Messi irányítóként is megmutatta klasszisát. Előkészített egy gólt csatártársának, Hernán Crespónak, és számos kapuralövése is volt. A 79. percben Carlos Tévez váltotta Messit, aki pár perccel becserélése után be is talált.[127] A második meccset Kolumbia ellen játszotta Argentína. A mérkőzésen Messi 1-0-ás kolumbiai vezetésnél tizenegyest harcolt ki, amelyet Crespo értékesített. A harmadik gólban is szerepet játszott. A tizenhatoson kívül szabálytalankodtak vele szemben, Juan Román Riquelme pedig gólt szerzett a megítélt szabadrúgásból, 3-1-re növelve az argentin előnyt. A 4-2-es győzelemmel Argentína bejutott a torna negyeddöntőjébe.[128] A harmadik mérkőzésen, Paraguay ellen a szövetségi kapitány a biztos továbbjutás tudatában pihentette Messit. A 64. percben csereként lépett pályára Esteban Cambiasso helyén, 0-0-ás állásnál. A 79. percben Javier Mascheranónak készített elő egy gólt.[129] A negyeddöntőben, Peru ellen ő lőtte a mérkőzés második gólját, Riquelme passzából. A végeredmény 4-0 lett.[130] A Mexikó elleni elődöntőben Argentína 3-0 arányban győzött, többek között Messi átemelős góljával.[131] A döntőben a csapat 3-0-ás vereséget szenvedett Brazíliától.[132] Pekingi olimpia, 2008 A Barcelona először nem engedte el játékosát a 2008-as olimpia labdarúgótornájára,[133] majd később megmásította a döntését, miután Messi beszélt Josep Guardiola vezetőedzővel.[134] Messi csatlakozott az argentin olimpiai válogatotthoz, és ő lőtte a Elefántcsontpart elleni 2-1-es győzelemmel végződő csoportmeccs első gólját.[134] Legközelebb a negyeddöntőben volt eredményes, Hollandia ellen. Az első gólt ő szerezte, a másodiknál pedig ő adta a gólpasszt Ángel Di Maríának a 2-1-es argentin győzelemmel végződő, hosszabbításos találkozón.[135] Játszott a Brazília ellen 3-0-ra megnyert elődöntőn is,[136] a Nigéria elleni döntőben pedig Di María az ő passzából lőtte az 1-0-s győzelmet jelentő gólt.[137] 2010-es világbajnokság Messi az argentin válogatott vezéregyéniségeként indult a 2010-es dél-afrikai vb-n. Azonban korántsem hozta a várt teljesítményt. Az első Nigéria elleni találkozón hiába próbálkozott jó néhány kapuralövéssel, egyszer sem tudott a hálóba találni.[138] Dél-Korea ellen hasonló volt a helyzet. Hiába akarta mindenáron a gólt, védői vagy túl erősen fogták, vagy pedig csak a balszerencsén múlott hogy nem ment be, viszont csapata minden góljában volt szerepe.[139] A Görögország elleni meccsen először viselhette a csapatkapitányi karszalagot, mivel Mascherano nem volt a pályán, és majdnem meghálálta ezt a tisztséget, mivel óriási helyzetből kapufát lőtt.[140] A válogatottal simán túljutottak Mexikón, Carlos Tévez lesgóljánál ő adta a gólpasszt.[141] A negyeddöntőben viszont csúfos, 4-0-s vereséggel búcsúztak Németország ellen.[142] Magánélet Messi korábban a nála négy évvel fiatalabb, szintén rosarioi Macarena Lemossal volt kapcsolatban. Állítólag a lány apja mutatta be őket egymásnak, amikor Messi Rosarióban lábadozott sérüléséből a 2006-os világbajnokság előtt.[143][144] Ezt követően egy argentin modellel, Luciana Salazarral járt.[145][146] 2009 januárjában pedig azt nyilatkozta a katalán Canal 33 tévécsatorna "Hat Trick Barca" című műsorának: "Van egy barátnőm, aki Argentínában él. Boldog vagyok és kiegyensúlyozott."[146] Ezután együtt látták Antonella Roccuzzoval.[147] Messi a Barcelona-Espanyol rangadó után is együtt volt a lánnyal, Antonellával a katalóniai Sitges-ben. Roccuzzo kisasszony is rosariói lakos.[148] 2012. november 2-án született meg közös gyermekük Thiago Messi.[147] Messi szerepelt a Pro Evolution Soccer 2009 játékprogram borítóján, és részt vett a játékot népszerűsítő kampányban.[149][150] Fernando Torresszel együtt[151] ő a Pro Evolution Soccer 2010 játék egyik arca, szerepet vállalt a digitális mozgásrögzítésben és a játék előzetesében is.[152][153][154] Messinek szponzori szerződése van az Adidas-al, aminek következtében szerepel a német cég reklámjaiban.[155] Két unokatestvére is futballozik, Maxi Biancucchi a mexikói Cruz Azul csatára volt, majd a brazil Vitóriához került[156], Emanuel Biancucchi pedig az 1860 München középpályása. 2010. március 11-én Messi az UNICEF jószolgálati nagykövete lett.
Posted on: Fri, 09 Aug 2013 08:21:08 +0000