Košarka A 2 sjever 2. kolo Križevačko-koprivnički - TopicsExpress

Košarka A 2 sjever 2. kolo Križevačko-koprivnički drugoligaški derbi pripao je Križevčanima RADNIK-KOPRIVNICA 96:75 (21:22, 26:25, 22:17, 27:11) KRIŽEVCI-GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. Gledatelja: 30. Suci: Danijel Perčić, Nikola Krajačić (obojica Čakovec) i Vedran Jež (Ludbreg) RADNIK: Pomper, Jukić 12 (3 x3) Deković, Samardžija 3, Nervo 15 (3 x 3), Hrandek 29, Prstec, Kirin 10 (1 x 3), Jericha 26, Vragović 1 TRENER: Ante Tomas KOPRIVNICA: Šimunović 2, Ivandić 10 ( 2 x 3), Horvat, Bronić 20, Mlinarić, Serdarević 2, Zlatar 12 (1 x 3), Antolić, Klačinski, Nemeček 2, Kozulić 17 (1 x3), Pavić 10 TRENER: Izet Čaldarević IGRAČ UTAKMICE: Bojan Hrandek Utakmicu je tricom otvorio Jukić, a, s druge strane, uzvratio je Bronić (na posudbi iz Križevaca) ubačajem pod prekršajem. Radnikovci su u petoj minuti vodili 15:7 i primorali Čaldarevića na brzi time out koji je urodio plodom. Koprivničanci su nanizali veliku seriju i poveli 19:16. Drugu dionicu susreta obilježili su Hrandek i Jericha kod domaćina te iskusni Zlatar i Ivandić. Na veliki odmor otišlo se u rezultatskoj ravnoteži, 47:47. U trećoj četvrtini domaćin postupno dolazi do prednosti. Trica Kirina, pa „banana“ Zlataru, trica Jukića i u završnih deset minuta unosi pet koševa prednosti. Vižljasti Nervo, križevački „vragolan“, ubacuje tricu, a Hrandek zabija pod prekršajem za plus 10. Kirinu je „sjela“ još jedna trica. Serdaravića sudac Jež „nagrađuje“ tehničkom zbog psovke, a Hrandek sve više dolazi do izražaja i niže ubačaj za ubačajom. Koprivničanci više nemaju snage za povratak u utakmicu i, naposljetku, doživljavaju visok poraz od 21-og koša u Križevcima. Kod domaćina su ponajbolji bili Hrandek, Jericha, Nervo, Kirin i Jukić, a kod gostiju Kozulić, Ivandić i Bronić. Maurizio Novosel
Posted on: Sun, 20 Oct 2013 14:56:25 +0000