LIVE TEXT 16:00 LUKANOVIC ŞI CIOLACU AU MARCAT FIECARE CÂTE UN - TopicsExpress

LIVE TEXT 16:00 LUKANOVIC ŞI CIOLACU AU MARCAT FIECARE CÂTE UN GOL ÎN REPRIZE DIFERITE Gloria Buzău - Rapid 0-2! Giuleştenii egalează la puncte primele trei clasate Rapid Bucureşti se va deplasa în această etapă la Buzău, acolo unde va încerca să se răzbune pe Gloria pentru rezultatul din tur, din Giuleşti. Atunci, după un start furtunos al gazdelor, buzoienii lui Viorel Ion şi-au revenit şi le-au pus probleme serioase alb-vişiniilor, punându-le piedică prin reuşita dinaintea pauzei a lui Bârsănel. A fost 1-1 şi Rapid pierdea puncte preţioase pe teren propriu într-un start de sezon dezamăgitor. Astăzi, de la ora 17:00, în Crâng, giuleştenii au şansa, printr-o victorie, să egaleze primele trei clasate, FC Clinceni, CSMS Iaşi şi Unirea Slobozia, aflate toate la egalitate de puncte, 25. Să treacă pe primul loc e foarte greu, deoarece primele două echipe amintite mai sus au golaveraj superior, 11 şi 10, faţă de doar cele cinci goluri marcate în plus faţă de cele primite ale Rapidului. De partea cealaltă, Gloria, ultima clasată care se califică în play-off, are şansa să se îndepărteze de SC Bacău şi Farul, echipele aflate imediat sub linie. Partida ce se va disputa pe stadionul Gloria va fi arbitrată de Marius Avram (Bucureşti), iar la cele două tuşe vor ridica steagurile Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) şi Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu). COMENTARIUL LIVE: ►Gloria: Stoicescu - Airinei, Bârsănel, Dăniţă, Bg. Dumitru, G. Marcu (cpt.), Mihăescu, Fl. Alexandru, Drăguţ, Puşcaşu, Verdeş Rezerve: Gherasim - Vlaicu, G. Ion, Agache, Burlacu, A. Voicu, Cocârlă Antrenor: Viorel Ion ►Rapid: Drăghia - I. Voicu, Săndulescu, D. Lung, N. Vasile, Selagea, Al. Coman, Lukanovic, Martin, Al. Ioniţă, Pancu (cpt.) Rezerve: Mişa - Al. Iacob, Doman, Ciolacu, M. Stoica, Cl. Herea, Ct. Păun Antrenor: Viorel Moldovan La ieşirea de pe gazon a celor două echipe, Lung, de la Rapid, i-a dat un pumn în plină figură lui Gabriel Ion, de la Gloria, totul ducând la formarea unui meleu ce cu greu s-a calmat. La intrarea pe tunel, Pancu s-a contrat verbal cu un spectator ce l-a înjurat, la delcaraţii, căpitanul giuleştenilor confirmând incidentul. ►Min 90+4 Final de partidă ►Min 90+3 0-2 Ciolacu a marcat cu un şut puternic din interiorul careului ►Min 90+1 Ciolacu, la o lovitură liberă executată de Coman, s-a înălţat şi a reluat cu capul în transversală din 9 metri ►Min 89 ⇔ Iese Lukanovic şi intră Păun ►Min 85 Verdeş a primit al doilea galben şi a fost eliminat ►Min 83 Verdeş faultează în atac, la marginea careului, într-un duel cu Săndulescu ►Min 82 Coman bate un corner, Ciolacu reia mingea cu capul în transversală ►Min 78 După un contraatac al Rapidului, Pancu centrează pentru Ciolacu şi acesta reia cu capul pe lângă poartă ►Min 74 ⇔ Iese Ioniţă şi intră Ciolacu ►Min 69 ⇔ Iese Drăguţ şi intră Burlacu ►Min 66 Verdeş pătrunde în careu şi şutează din 7 metri în plasa laterală ►Min 58 Verdeş îi pasează lui Drăguţ, acesta pătrunde în careu, şutează, iar un rapidist respinge în corner. Faza fixă rămâne fără rezultat ►Min 46 A început a doua repriză ►Min 46 ⇔ Iese Alexandru, intră Ion ►Min 45+1 Pauză ►Min 43 ⇔ Iese Lung şi intră Iacob ►Min 38 Marcu bate şi el o lovitură liberă de la 25 de metri, peste poartă ►Min 35 Puşcaşu execută o lovitură liberă de la 20 de metri, mingea se duce peste transversală ►Min 31 Puşcaşu centrează din careu şi Mihăescu trage slab în braţele lui Drăghia ►Min 28 Ioniţă şutează puternic de la 20 de metri, însă pe lângă poartă ►Min 26 0-1 Lovitură liberă de pe partea dreaptă, de la 30 de metri. Execută Coman în careu şi Lukanovic şutează din apropiere sub transversală ►Min 17 Puşcaşu şutează din 20 de metri, Drăghia reţine la vinclu ►Min 14 Verdeş reia peste poartă din interiorul careului ►Min 13 Pancu trage pe lângă după un corner bătut de Ioniţă ►Min 8 După o lovitură de colţ bătută de Marcu, Verdeş reia cu capul pe lângă ►Min 3 Drăguţ şutează de la 20 de metri mult pe lângă poartă ►Min 1 A început partida
Posted on: Sat, 23 Nov 2013 19:40:07 +0000