Labdarúgás-NB I Labdarúgó NB I - A Honvéd nyerte az FTC - TopicsExpress

Labdarúgás-NB I Labdarúgó NB I - A Honvéd nyerte az FTC elleni rangadót Budapest, 2013. október 6., vasárnap (MTI) - A Budapest Honvéd 2-1-re győzött a Ferencváros ellen a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának vasárnapi játéknapján, a Puskás-stadionban. OTP Bank Liga, 10. forduló Ferencvárosi TC - Bp. Honvéd 1-2 (1-1) -------------------------------------- Puskás-stadion, 7500 néző, v.: Andó-Szabó gólszerzők: Gyömbér (12.), illetve Alcibiade (37.), Daud (53.) sárga lap: Mateos (41.), Jenner (93.), illetve Alcibiade (44.), Baráth (47.), Vécsei (58.) Ferencváros: ------------- Jova - Gyömbér, Mateos, Gerson, Bönig - Jenner, Buzsáky (Cukic, a szünetben), Böde, Józsi (Valpoort, 61.), Holman - Diallo (Somalia, a szünetben) Honvéd: ---------- Kemenes - Lovric, Ignjatovic, Baráth, Alcibiade (Ikenne-King, 48.) - Job (Vernes, 76.), Godoy (Diarra, 65.), Hidi, Nagy G. - Daud, Vécsei A Ferencváros csapatában első alkalommal kapott helyet Buzsáky Ákos, aki 2002 után játszott ismét magyar bajnoki meccset. Csapata a 12. percben megszerezte a vezetést, és a folytatásban is uralta a játékot, de aztán túlságosan visszaállt. Ezt kihasználva a kispestiek több gólhelyzetet is kialakítottak, végül egy szöglet után a 37. percben egyenlítettek. A második félidőt is rendkívül intenzív támadójátékkal indította a Ferencváros, amely több ziccert is kihagyott, a Honvéd viszont egy ellenakció végén ismét eredményes volt. A folyatásban egy ideig egyik kapu előtt sem alakult ki komoly helyzet, a hajrában az FTC többször is veszélyeztetett, de nem tudott egyenlíteni.
Posted on: Sun, 06 Oct 2013 18:23:00 +0000