Liga a IV a,etapa a 3 a.Viticola Fetesti - Vointa Reviga - TopicsExpress

Liga a IV a,etapa a 3 a.Viticola Fetesti - Vointa Reviga 3-3:Pentru etapa a 3a Reviga s-a deplasat la Fetesti,meciul incepand cum nu se poate mai bine pentru Reviga,cu ocazii furibunde la poarta Fetesteana.In minutul 5 centralul Gheorghe Marian,refuza sa dea un penalty pentru noi,motivand ca este prea devreme pentru asa ceva,dupa un hent clar al unui jucator fetestean,acest lucru fiind recunoscut daca va vine sa credeti,chiar si de Mimi,antrenorul celor de la Fetesti.Dupa alte cateva ocazii ale lui Sandu Pascale,a venit si deschiderea scorului,prin acelasi Sandu Pascale in minutul 15.In minutul 23 Reviga avea sa isi majoreze scorul prin Herea Lucian,care dupa o pasa geniala a mijlocasilor scapa singur cu portarul,pe care il executa si duce scorul la 2-0.Din acest moment Reviga incepe sa controleze jocul,dar cand toata lumea asteptat pauza,Fetestenii reduc din diferenta dupa o gafa a lui Geanta,carea scapat o minge in fata,iar capitanul Fetestenilor reduce din diferenta.La pauza scorul a fost de 2-1 pentru Reviga.In repriza secunda,mai proaspeti au parut fetestenii,care disperati au incercat sa reduca din diferenta,avand 2 ocazii importane.In cele din urma,in minutul 70 Viticola reuseste sa egaleze,dar bucuria gazdelor nu a durat decat 3 minute,deoarece Herea Lucian reuseste dubla si astfel ducand scorul la 3-2 pentru Reviga.In minutul 90,cand acesta parea rezultatul final,centralul Gheorghe Marian,a mai avut un cuvant de spus,acordand o lovitura de la 11 metri,complet gratuita pentru gazde.Fetestenii duc scorul la 3-3,iar pana la final,cu un om in minus,Reviga putea pleca cu toate cele 3 puncte de la Fetesti,dar portarul gazdelor a reusit sa scoata foarte bine o lovitura libera executata bine de Pascale,asadar,scor final 3-3.La finalul partidei,marele tusier,Dimache Jenel,a inceput sa ii injure pe baietii de la Reviga,probabil incercand sa ii incinte,sa mai primeasca cateva cartonase,deoare etapa viitoare,Reviga,intalneste pe Ghe.Lazar,echipa la care in urma cu 3-4 saptamani,marele arbitru Dimache,era pregatit sa se lase de arbitraj pentru a se face fotbalist,dar joaca fotbal la fel cum arbitreaza,dar diferenta dintre cele 2,este ca AJF-ul,in frunte cu Basarab,nu au ce sa le faca arbitrilor,ca nu sunt altii,in schimb,aplica niste amenzi pentru jucatori,parca am fi la divizia B,cu contracte de 1000 de euro.Asadar,in acest judet,nu conteaza cine doreste performanta,campioana se cunoaste inca de la inceputul campionatului,dar cand echipa care se doreste a fi campiona,nu este in stare sa traga un sut pe poarta,intervine Gheorghe Marian,dirijat ca o papusa de la teatrul de papusi de Basarab
Posted on: Mon, 09 Sep 2013 14:43:24 +0000