NAJAVA: 20:15 Hrvatska - Island Zajedno odigrali 61 - TopicsExpress

NAJAVA: 20:15 Hrvatska - Island Zajedno odigrali 61 utakmicu, a zabili samo jednom, uz osam asistencija Brojke su grozne, statistika poražavajuća, pogotovo kada pogledamo naše veznjake, udarne igrače poput Luke Modrića, Darija Srne i Ivana Rakitića. Tu je ključ svih naših napadačkih slabosti. Niko Kovač nije ostvario ono što je želio na Islandu, planirali su postići gol. S druge strane, Lars Lagerbeck želio je ne primiti gol, a to je i uspio. I još dodatno “našpanao” svoju momčad, koja se obranila igrajući četrdeset minuta s igračem manje. Što nas čeka u Zagrebu? Ispadanje zbog Islanda bila bi senzacija, prava katastrofa. Nema gola ni dodavanja No, kockasti imaju problema, trebaju im golovi, a u pet posljednjih natjecateljskih utakmica zabili su samo dva. Mandžukić u Beogradu protiv Srbije i Kranjčar u završnici utakmice s Belgijom. Dva puta protiv Škotske i sada protiv Islanda nisu zatresli mrežu. Dva gola u pet utakmica. Brojke su grozne, statistika poražavajuća, pogotovo kada pogledamo naše veznjake, udarne igrače poput Luke Modrića, Darija Srne i Ivana Rakitića. Tu je ključ svih naših napadačkih slabosti. Uzmimo Luku Modrića, našeg najskupljeg i najboljeg igrača. Posljednji put bio je strijelac i asistent u utakmici protiv Izraela 6. rujna 2011. godine. Od tada je igrao 1600 minuta, odigrao je 17 utakmica bez konkretnog učinka. Nema gola, nema dodavanja. Ili Darijo Srna, treći hrvatski strijelac svih vremena. Kapetan je posljednji put zabio u Letoniji dalekog 3. rujna 2010. godine. U međuvremenu je sudjelovao u 23 utakmice, igrao 2079 minuta, ali pogodak nije postigao. Olakotna okolnost mu je to što je sedam puta bio asistent. Primjerice, u ovom kvalifikacijskom ciklusu dva je puta asistirao za gol, oba puta u utakmici protiv Srbije. Slična je priča i s Ivanom Rakitićem, koji je u ovim kvalifikacijama, u pobjedi protiv Makedonije zabio gol i asistirao. Sjećate se onog slobodnjaka s gotovo četrdeset metara koji je prevario vratara Makedonije. No, prije i poslije toga Rakitić se – ugasio. Izuzme li se Makedonija, posljednji gol za reprezentaciju postigao je 5. rujna 2009. godine igrajući protiv Bjelorusije. Od tada je igrao 1583 minute, odigrao je 21 utakmicu. Njih trojica zajedno su odigrali 61 utakmicu, a zajednički im je učinak jedan gol i osam asistencija. – Naša momčad nema uigrane kombinacije. Pogledajte taj dvoboj protiv Islanda, pa Srna nije centrirao, sve je išlo preko lijeve strane. A tamo je bio Pranjić, koji nije ni trebao igrati. Njegovi i Perišićevi ubačaji nisu tehnički bili dobri. Hrvatskoj treba uigrana kombinacija, slijeva nadesno, preko Modrića, koji distribuira loptu i pomiče se naprijed. Tako postaje opasan i prijeti prema suparnikovim vratima – ističe Poklepović i nastavlja: Nije važan sustav – Ali, sve to treba pretpostaviti, vježbati i čekati da se na utakmici dogodi takva situacija. Ne može se reći da ćemo igrati u formaciji 4-4-2 ili 4-2-3-1 i gotovo. Stožer predvođen izbornikom treba pretpostaviti situaciju i to vježbati – smatra prekaljeni strateg Stanko Poklepović, koji je uvjeren da će neke stvari u uzvratu s Islandom sjesti na svoje mjesto i da će Hrvatska ipak otići na Svjetsko prvenstvo u Brazil. Mandžukić u susretu s Islandom dobio samo jednu pravu loptu Ni napadači nam nisu ništa bolji od veznjaka, barem što se tiče posljednjih pet natjecateljskih utakmica. Mršav učinak, samo je Mario Mandžukić bio strijelac. Ali, ni on ne igra dobro, u dresu Hrvatske nije ni sjena Super Marija iz Bayerna. – Mandžukić nije bio u poziciji da dobiva lopte. Vidjeli ste onu situaciju kada je odigrao povratnu loptu za Perišića, to je bila jedina prava lopta za njega na utakmici protiv Islanda – kaže Stanko Poklepović. Luka Modrić 0 golova i asistencija ima nakon Izraela 2011. godine kada je zadnji put zabio. 17 utakmica odigrao je Luka nakon svog zadnjeg pogotka za vatrene. 1600 minuta odigrao je Luka Modrić od 2011. godine i sraza s Izraelom. Darijo Srna 0 golova i 7 asistencija ima od zadnjeg gola koji je zabio Letoniji 2010. 23 utakmice odigrao je od 2010. najbolji strijelac naše vrste svih vremena. 2079 minuta prošlo je od njegova zadnjeg pogotka za Hrvatsku. Ivan Rakitić 1 gol i jednu asistenciju ima od 2009. godine kada je zabio Bjelorusiji. 17 utakmicu odigrao je Rakitić od svog zadnjeg pogotka, Bjelorusima. 1583 minute ubilježio je od 2009., u međuvremenu je zabio samo Makedoniji.
Posted on: Tue, 19 Nov 2013 14:13:22 +0000