Nadal-Djokovic 2 2.20 @ N. Đoković se nalazi na 1. mjestu ATP - TopicsExpress

Nadal-Djokovic 2 2.20 @ N. Đoković se nalazi na 1. mjestu ATP ljestvice i ima 37 titula u karijeri, a ove sezone osvojio je treći put za redom titulu na Australian Openu, a najbolji je bio i na turniru u Dubaiu, te Mastersu u Monte Carlu. Pobjednik je prošlogodišnjih šest turnira i to Australian Opena, Mastersa u Miamiu, Torontu, Shangaiu i Londonu, a najbolji je bio i na turniru u Beijingu. Ove sezone nastupio je na Mastersima u Indian Wellsu i Miamiu gdje je stigao do polufinala, odnosno četvrtog kola, a bolji od njega bili su Del Potro i Haas. Jako loš plasman ostvario je na turniru u Madridu gdje je u drugom kolu eliminiran od Dimitrova, a „dobiven“ meč četvrtfinala Mastersa u Rimu protiv Berdycha uspio je pretvoriti u poraz. U dramatičnom i maratonskom polufinalu Roland Garrosa izgubio je meč protiv Nadala, a na Wimbledoni je stigao do finala u kojem je bolji bio Murray. Masters u Montrealu završio je u polufinalu porazom od Nadala, a u Cincinnatiu je poražen već u četvrtfinalu od Isnera. R. Nadal zauzima 2. poziciju na ATP ljestvici i ima 59 osvojena naslova u karijeri, od čega devet u ovoj sezoni. Najbolji je bio na turnirima u Sao Paolu i Acapulcu gdje je u finalima pobijedio Nalbandiana i Ferrera, a osim toga igrao je i finale u Vina del Maru u kojem je poražen od Zeballosa. Treći ovosezonski naslov osvojio je u Indian Wellsu pobjedom nad Del Potrom, dok je do četvrtog naslova došao na turniru u Barceloni pobijedivši u finalu Almagra. Naredna dva trofeja osvojio je na Mastersima u Madridu i Rimu, a najveći rezultat ove sezone svakako je još jedna titula sa Roland Garrosa. Najlošiji rezultat ove sezone ostvario je na Wimbledonu gdje u prvom kolu poražen od Darcisa, a to je popravio odličnim nastupom u Montrealu gdje je u finalu nadigrao Raonića. Devetu titulu u ovoj sezoni ostvario je na skoro završenom Mastersu u Cincinnatiu gdje je nakon dva tie-braka bio bolji od Isnera. Nole i Rafa su do sada odigrali 36 mečeva, a međusobni omjer pobjeda je 21:15 u korist Španca. Ove sezone susreli su se u finalu Monte Carla gdje je Đoković prekinuo višegodišnju dominaciju Nadala rezultatom (6:2 7:6), a Rafa se revanširao u polufinalu Roland Garrosa rezultatom (6:4 3:6 6:1 6:7 9:7), te u polufinalu Montreala (6:4 3:6 7:6). Od ukupno 17 mečeva koje su igrali na tvrdoj podlozi, čak 11 puta je slavio Đoković, dok je Nadalu pripalo samo pet mečeva. Nadal ove sezone igra kao u transu, kako na šljaci tako i na tvrdoj podlozi. Đoković više ne pokazuje mentalnu snagu koju je ima u prethodnom periodu,mislim da može dobiti..Nadal je u ovom trenutku favorit,težak je meč i ne bi pogriješili i da stavite na ovog ili onog,ali biram djokovića kvota je veća,i vjerujem u njega..sretno ko isprati
Posted on: Mon, 09 Sep 2013 18:07:17 +0000