Nezaustavljivi Messi zabio triput, asistirao i prestigao - TopicsExpress

Nezaustavljivi Messi zabio triput, asistirao i prestigao Maradonu! Argentina je odigrala prijateljsku nogometnu utakmicu s Gvatemalom, upisala sigurnu i uvjerljivu pobjedu, a u centru pažnje ponovno se našao njihov kapetan Lionel Messi, koji se nakon oporavka od ozljede našao u prvom sastavu. Postigao je tri od četiri pogotka svoje ekipe, upisao asistenciju, izborio kazneni udarac kojeg je i realizirao te na kraju na vječnoj listi najboljih strijelaca reprezentacije prestigao Maradonu te se na drugoj poziciji poravnao s Crespom. Niti Batistuta s 21 pogotkom viška na prvom mjestu nije siguran... Nakon odrađenih kvalifikacijskih susreta za odlazak na Svjetsko prvenstvu u Brazilu protiv Kolumbije i Ekvadora, Argentina je u Gvatemali odigrala prijateljsku utakmicu koja je poslužila njihovom izborniku kako bi isprobao neke nove igrače, ali je Alejandro Sabella odlučio Lea Messija, oporavljenog od ozljede, postaviti u početni sastav. Naravno, kapetan mu se odužio golovima, od čega je jedan bio nakon sjajnog udarca iz daljine, jednom asistencijom te rušenjem rekorda Diega Armanda Maradone po broju postignutih pogodaka u nacionalnom dresu. Sabella isprobavao i odmarao igrače Za Argentinu su od prve minute nastupili Andujar, Coloccini, Basanta, Campagnaro, C. Rodriguez, Biglia, Guinazu, A. Fernandez, Leo Messi, Agüero i Lavezzi. Igrali su još i Brana, Lamela, Mascherano, Palacio, Banega, W. Montillo. Vratar Gvatemale kapitulirao je u 14. minuti, nakon sjajne akcije i fantastičnog udarca iz daljine argentinskog majstora. Augusto Fernandez, igrač Celte iz Viga, glavom je u 34. minuti, na ubačaj Messija povisio na 2:0, dok je kapetan ponovno bio precizan pet minuta kasnije, nakon što je izborio i realizirao kazneni udarac. Posao su Argentinci dovršili odmah početkom nastavka, kada je Lavezzi servirao loptu u kaznenom prostoru za Messija, koji se svojim trećim pogotkom na ovoj utakmici izjednačio s Hernanom Crespom na drugom mjestu liste najboljih strijelaca Argentine s 35 postignutih pogodaka. Crespu su za taj uspjeh trebala 64 nastupa, dok je Messi ipak svoje golove zabio u 82 utakmice u dresu Argentine. Gabriel Batistuta na vrhu vječne liste najboljih argentinskih golgetera ima prednost 21 pogotka, što u ovom trenutku i ne izgleda tako nedostižno.
Posted on: Sat, 15 Jun 2013 07:51:53 +0000