Nogomet 1. ŽNL 14. kolo Mjesni derbi pripao je Tomislavu VRATIO - TopicsExpress

Nogomet 1. ŽNL 14. kolo Mjesni derbi pripao je Tomislavu VRATIO SE „MESSI“ – ALEN BLAGAJ I ODLUČIO UTAKMICU KRIŽEVCI-TOMISLAV 0:2 (0:1) KRIŽEVCI-Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Zlatko Šimčić. Pomoćnici: Nikola Novak i Darko Lovreković. Delegat: Branko Stovrag STRIJELCI: 0:1 A. Blagaj (44) 0:2 A. Blagaj (85) KRIŽEVCI: Danijel Vrbančić, Kwedi, Selanec, Švagelj, Cigler, Ledinski, Cmrk (Tomislav Vrbančić), Pavković (Rumenjak), Štriga (Višak), Marko Blagaj, Ceković (Mladen) PREDSTAVNIK: Siniša Buđa TOMISLAV: Bartol, Petračija, Vedran Bukal (Mršić), Hunjak (Kolarić), Ivezić, Slaven Bukal, Jakšinić, Gašparov, Alen Blagaj, Sičaja, Opčević (Kusobrak) TRENER: Vedran Bukal ŽUTI KARTONI: Ledinski kod Križevaca, Sičaja, Blagaj, Jakšinić kod Tomislava IGRAČ UTAKMICE: Alen Blagaj Žabnjani su zasluženo slavili na gradskom stadionu u mjesnom derbiju. Bili su odlučniji i konkretniji od domaćina, a imali su, napokon, u postavi i svog „Messija“ Alena Blagaja koji je s dva majstorska poteza zapaprio Križevčanima. Njega, nažalost, prečesto nema zbog nedostatka „samokontrole“ i morao je u prvom dijelu prvenstva propustiti čak pet utakmica zbog crvenih kartona. Križevce je s klupe vodio trener juniora Buđa jer prvi strateg Pavlović nije mogao nazočiti utakmici zbog poslovnih obveza. U 13. minuti Pavković je zapucao čistu prigodu i navijestio još jedan slab dan križevačkih napadača. U 44. minuti Blagaj je njemu svojstvenim driblingom „položio na travnjak“ cijelu obranu Križevaca i s lakoćom pogodio donji lijevi kut Vrbančićeve mreže. Domaćini pritišću u nastavku utakmice, ali su se njihovi napadi svodili na pojedinačna, a ne momčadska rješenja. U 65. minuti Dejan Kusobrak im je napravio pravi dar-mar u šesnaestercu i samo je Vrbančićeva spretnost spriječila novi pogodak Tomislava. Konačno rješenje uslijedilo je pet minuta prije svršetka. Odlično proigravanje Slavena Bukala za Blagaja koji manirom rasnoga strijelca ljevicom pogađa mrežu pokraj istrčalog križevačkog čuvara mreže. Tomislav je preskočio Križevce na ljestvici, a u sljedećem kolu gostuje u Koprivničkim Bregima kod Mladosti. Križevčani će se morati „vaditi“ sljedeće subote u ogledu s „Picokima“. Utakmica se igra 23. studenoga na gradskom stadionu u 13.30.
Posted on: Mon, 18 Nov 2013 15:13:26 +0000