Novopečeným majstrom Slovenska v in-line hokeji sa pred pár - TopicsExpress

Novopečeným majstrom Slovenska v in-line hokeji sa pred pár dňami stal tím Skalica Kings, ktorý v semifinále vyradil úradujúceho šampióna Tempish Dubnica Wild Kings a vo finále si poradil s mužstvom Fevra Blue Vipers Bratislava. Prvý finálový duel vyhrali Skaličania 12:7 a v druhom zvíťazili 6:5. Extraligu hrajú Skaličania už štyri roky – hneď prvý rok skončili tretí, v roku 2011 obsadili druhé miesto, v 2012 tretiu priečku a aktuálne sa tešia z titulu Majstra Slovenska. Tieto úspechy sa im podarilo dosiahnuť i napriek neadekvátnym podmienkam v Skalici, kde sa nenachádza žiadne regulárne in-line ihrisko a hráči sa tak musia poohliadnuť v okolí, väčšinu domácich zápasov odohrali na prenajatom ihrisku v Uherskom Hradišti a finálový domáci zápas odohrali v Trnave. Úradujúci majstri Slovenska pozostávajúci prevažne z aktívnych a bývalých hokejistov by však danú situáciu radi zmenili, plánujú rokovania s predsedom Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport pri Mestskom zastupiteľstve v Skalici, pohrávajú sa i s myšlienkou založenia Občianskeho združenia za účelom aktívnejšej propagácie tohto športu a nádejou nadobudnutia nových sponzorov.
Posted on: Wed, 10 Jul 2013 10:30:39 +0000