PUCHAR POLSKI JUŻ NIE DLA ROŻNOVII W 4 rundzie Pucharu Polski - TopicsExpress

PUCHAR POLSKI JUŻ NIE DLA ROŻNOVII W 4 rundzie Pucharu Polski Rożnovia Rożnowo musiała pożegnać się z tymi prestiżowymi rozgrywkami. Na własnym boisku przegrała ze Świtem Piotrowo, drużyną występującą w IV lidze. Patrząc na wynik możemy pomyśleć, że był to jednostronny pojedynek. Jednak warto zauważyć, że Rożnovia osłabiona brakiem obu środkowych pomocników ( Wojciecha Szramy oraz Mateusza Patelskiego ), czerwoną kartką dla obrońcy oraz bramką ze spalonego zagrała dobre zawody. W środowisku piłkarskim zapewne przewija się teza, iż nie był to mecz, w którym wynik nie odzwierciedlał grę przegranej drużyny. Od pierwszej minuty na boisku dominował Świt, który rozgrywał piłkę od swojej połowy. Goście napierali a drużyna gospodarzy dzielnie stawiała opór przeciwnikom. W gąszczu ataków i strzałów Świtu Piotrowo znalazły się dwie próby Rożnovii. Jedną z akcji rozpoczął Marcin Stypuła, zagrał na chorągiewkę do Przemka Szramy a ten poczekał chwile i wysunął na 16 metr, gdzie do strzału składał się napastnik Rożnovii. Gospodarze jednak mimo kilku sytuacji i prób kontroli gry nie zdołali wyprzeć przewagi Świtu. Do połowy wynik korzystny dla Rożnovii 0:0. Druga część spotkania z początku nie wniosła różnicy w grze obu drużyn. Posypały się kartki, niestety drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną otrzymał grający na prawej obronie Mateusz Grządzielewski. Rożnovia grając w dziesiątkę w drugiej połowie straciła 3 bramki, jedną przed wyrzuceniem zawodnika z boiska. Po rzucie rożnym kiedy to błąd w kryciu pozwolił na uderzenie głową piłki padła pierwsza z nich. Wynik 0:1 dla Piotrowa. Drugi gol padł w krótkim przedziale czasowym, tym czasem akcja lewą flanką i wbicie piłki wzdłuż linii bramkowej do niekrytego przeciwnika. 0-2. Trzecia bramka zdobyta w 78 min. została interpretowana jako spalony jednak niestety nie przez sędziego a przez zawodników obydwu drużyn, trenera gości oraz wszystkich obserwatorów. W pojedynku "sam na sam" Krzysztof Szymkowski musiał uznać wyższość przeciwnika. Tego dnia sędzia nie popisał się zbyt umiejętnościami a Rożnovia przegrała ze Świtem 0:3. Skład Rożnovii: - Krzysztof Szymkowski - Michał Nadstaga, Michał Grabiarz, Mateusz Nowak, Mateusz Grządzielewski ( czerw. kartka min 78) - Mateusz Byczyński, Adrian Szymot, Przemek Szrama, Robert Byczyński ( zm. 58 min Krzysztof Chudziński) - Damian Ławniczak, Marcin Stypuła ( zm. 70 Dariusz Senger )
Posted on: Wed, 25 Sep 2013 19:05:45 +0000