Pomocnik Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski - doznał urazu - TopicsExpress

Pomocnik Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski - doznał urazu biodra w sobotnim meczu 14. kolejki niemieckiej ekstraklasy z FSV Mainz (3:1). Nie wiadomo, czy kapitan reprezentacji Polski wystąpi we wtorek w 1/8 finału krajowego pucharu. Na ból uskarżają się także inni zawodnicy Borussii - Marco Reus oraz Sven Bender. Cała trójka została zmieniona przed końcem sobotniego spotkania, które goście wygrali, m.in. dzięki dwóm bramkom Roberta Lewandowskiego z rzutów karnych. Grający ze złamanym nosem Bender miał problem z mięśniem uda i boisko opuścił już w 33. minucie. Z kolei Błaszczykowski i Reus, którego bolała łydka, grali do końca pierwszej połowy. Trener Borussii Dortmund - Jürgen Klopp: Musimy jeszcze poczekać, zanim zdecydujemy, kto pojedzie do Saarbrücken. Jak widać, jesteśmy na tyle mili, żeby wyeliminować z gry kilku ważnych piłkarzy, dzięki czemu spotkanie w Saarbrücken będzie bardziej wyrównane.
Posted on: Sun, 01 Dec 2013 18:03:16 +0000