Pont Nancy v Roanne Baschet - Franta - Pro A - Etapa 6 i - TopicsExpress

Pont Nancy v Roanne Baschet - Franta - Pro A - Etapa 6 i Marți, 12 Noiembrie 2013 ora 21:45 Ultimul meci al etapei a 6-a din prima liga franceza de baschet masculin opune la Palatul Sporturilor pe locanicii Nancy celor de la Chorale de Roanne. Daca gazdele au pastrat fondul modest de evolutie din editia trecuta cand au terminat la de un punct de retrogradare pe ultimul loc salvator si momentan de ce le-a fost frica n-au scapat inchizand clasamentul dupa 2 victorii si 3 infrangeri, mai surprinzator insa a fost debutul oaspetilor care in sezonul trecut au jucat in sferturile de finala ale playoffului campionilor iar acum cu aceleasi performante ca ale rivalilor sunt salvati doar de un plus la golaveraj. Un duel care prin prisma prestatiilor de moment le pune pe pozitii de echilibru dar in care oaspetii pleaca cel putin cu un avantaj latent de valoare pe care daca reusesc sa-l materializeze sub motivatia extrema de a parasi subsolul si-mpotriva unor adversari nici ei in mare forma, vor reusi cel putin sa domine partial cand sper ca vor acumula si maximum de punctaj intr-unul din sferturi. Echipa care inscrie cele mai multe puncte intr-un sfert - Roanne Cota 2.45
Posted on: Tue, 12 Nov 2013 19:43:34 +0000