SP optimisti: predzadnji regatni dan na Gardskem jezeru je bil - TopicsExpress

SP optimisti: predzadnji regatni dan na Gardskem jezeru je bil naporen. Zelo spremenljiv veter, ki je močno obračal levo in desno, se je umiril le toliko, da je regatni odbor izpeljal po eno regato za vse skupine. Ena skupina je uspela odjadrati tudi drugo regato kot deveto na tem prvenstvu, potem pa je veter spet močno obrnil, prišla je nevihta, za njo brezvetrje ... in dan je bil zaključen. Žal so danes naši mladi jadralci jadrali nekoliko slabše kot v prejšnjih dneh, ko so nas razveseljevali z odličnimi rezultati. Po nekaj izredno dobrih uvrstitvah v sam vrh, celo zmagah v dveh regatah, je danes jadral nekoliko slabše tudi Liam Orel in zaključil na 23. mestu, s tem pa izgubil pet mest in je trenutno 26. Jana Germani je danes dosegla svoj najslabši rezultat tega prvenstva, 42. mesto (ki se ji odbija) ter zdrsnila na skupno 34. in na četrto med deklicami, a s samo eno točko zaostanka za špansko tekmovalko pred njo. Toni Vrščaj je jadral dobro, zaključil na 13. mestu in se prebil na skupno 100., s tem pa prehitel tudi Maro Turin, ki je z današnjim 49. mestom (tudi zanjo je to najslabša uvrstitev prvenstva in se ji odbija) trenutno 112. (včeraj 96.). Takoj za njo, na 113. mestu, je Taš Kolman, ki je danes zaključil na 23. mestu. Za mladimi jadralci je izredno naporen teden z veliko težkega jadranja, zato jim zaželimo veliko uspeha in moči za jutrišnji zadnji regatni dan! Lep pozdrav ekipi na Gardo! Več na fragliavelariva.it/sites/default/files/regatta/r1042-result-f2487.pdf
Posted on: Wed, 24 Jul 2013 18:36:31 +0000