Sinoc, u idealnim uslovima za igru, fudbaleri naseg kluba vratili - TopicsExpress

Sinoc, u idealnim uslovima za igru, fudbaleri naseg kluba vratili su se na put pobede u velikom stilu pobedom od 2:1 (1:0) protiv ekipe Lynwood Dynas. Dvostruki strelac, ujedno i najbolji igrac na ovoj utakmici, bio je Andrej Rajic. Nasi fudbaleri vrlo dobro su odigrali veci deo prvog poluvremena, uspostavili su terensku inicijativu i rano poveli lepim udarcem sa desne strane – 1:0. Cinilo se kao da ce to biti jos jedna lagana pobeda protiv ekipe koju je nas tim, podsetimo se, pobedio u gostima sa 5:2 u ranijem toku prvenstva. Medjutim, gosti su se od tada znatno pojacali, sto uostalom i pokazuju dobri rezultati u proteklih nekoliko kola. Mozda i najzvucnije pojacanje jeste Vedran Fustar, nekadasnji prvotimac naseg kluba. Zadnjih nekoliko minuta prvog poluvremena, gosti su nesto ozbiljnije napadali i tako najavili furiozno drugo poluvreme. Dodatne poteskoce za nasu ekipu bile su i povrede Alimanovicu i Zivkovicu koji su sa klupe posmatrali celu utakmicu. Umesto njih su debitovali Danijel Sredic kao i talentovani Stefan Andjelic, sesnaestogodisnjak koji vazi za veliku nadu srpskog fudbala u regionu pa i sire. Fustar je usao u igru na pocetku drugog dela igre ali mu je Smoljanic ostrim startom odmah stavio do znanja da nece tako lako da se proseta kroz odbranu naseg tima. Gosti su neko vreme drzali inicijativu ali nisu ozbiljno zapretili mrezu Nikolica. Cak naprotiv, najbolju priliku imao je Godic koji nije iskoristio precizno odigran pas, pa je velika sansa otisla u nepovrat, a kazna stigla vrlo brzo. Taman kad se cinilo da nas tim drzi protivnika u saci dogodio se – penal! Sinisa Lakic oborio je protivnickog igraca a sudija nije oklevao nijednog trenutka i taj kontakt okarakterisao za najstrozu kaznu. Siguran sa bele tacke bio je Christian Patry – 1:1. Nakon penala, nas tim doziveo je period praznog hoda uz greske u poslednjoj liniji, pa je protivnik, na krilima upravo postignutog gola, u nekoliko navrata ozbiljno ugrozio nasu mrezu, pogodivsi cak i precku iz jednog topovskog udara. Nasi igraci su lutali po terenu, bez ideje i prave organizacije, ali su zato u nastavku delovali kao tim. Iz jedne lepo izradjene akcije, Rajic je, manirom najiskusnijih golgetera, mirno, sa velikom dozom rutine, levom nogom matirao golmana i sahranio protivnika koji do kraja meca nije imao dovoljno energije u rezervi da u poslednjih nekoliko minuta postigne izjednacujuci pogodak. Uprkos tome, sama zavrsnica utakmice bila je za infarkta. Naime, samo nekoliko sekundi do kraja, nasa odbrana nije reagovala kod kornera a igrac gostiju poslao je loptu u donji deo mreze! Na svu srecu, pomocni sudija podigao je zastavicu, ponistivsi pogodak iz nedozvoljene pozicije. Malo je falilo da, po ko zna koji put, nas tim bezpotrebno primi gol u samoj zavrsnici meca. Tom pobedom, nas tim zadrzao je 3. mesto na tabeli kao i teoretske sansa za plasman u visi rang. Ipak, treba napomenuti da su svi nasi direktni rivali takodje ostvarili pobede. Sledecu utakmicu nas tim igra protiv Ottawa Royals SC u utorak, 13. avgusta u 19:30 casova.
Posted on: Thu, 08 Aug 2013 00:24:03 +0000