Spartak zkrotil Lvy a drží druhou pozici v tabulce Kapličtí - TopicsExpress

Spartak zkrotil Lvy a drží druhou pozici v tabulce Kapličtí basketbalisté zakončili utkáním s rezervou prvoligového Jindřichova Hradce první polovinu základní částí Oblastního přeboru pod vysokými koši. Týden po oslavách k otevření nově zrekonstruovaného náměstí došlo v tomto městě na další veselí, tentokrát sportovní. Spartakovci před slušnou návštěvou (více jak stovka diváků) předvedli pohledný basketbal a výhrou si pojistili druhou příčku v tabulce. Spartak Kaplice – BK Lions J.Hradec „B“ 90:70 (50:31) Sobotní podvečer byl v Kaplici ve znamení atraktivního basketbalu. I proto do ochozů zavítalo početné publikum a oba celky se mu odvděčili velmi pěknou podívanou. Soupeř od Vajgaru před utkáním prohlašoval, že si přijel pro vítězství a úvodní vyrovnané minuty tomu odpovídali. Po sedmi minutách ukazovala tabule vyrovnaný stav 15:15. Poté Spartakovci vyztužili obranu a dařil se jim rychlý přechod do útoku. Výsledkem bylo sedmibodové vedení po první čtvrtině – 28:21. Druhé dějství zprvu nepřineslo moc úspěšných střel domácích hráčů a tak se hosté bod po bodu pomalinku přibližovali (31:28, 14.). Vyrovnání však odmítl Lukáš Hejný s Michalem Mladým a jejich zásluhou se Kapličtí vrátili do dvojciferného vedení (39:28, 17.). Lvům se v této fázi hry přestalo dařit střelecky a domácí navýšili postupně své vedení až na devatenáct bodů – 50:31. Po změně stran se Jindřichohradečtí nadechli k náporu a nenápadně umazávali z nabytého manka. V polovině třetí čtvrtiny ukazovala tabule stav 56:42 a o tři minuty později už 61:52 (28.). Svěřenci trenéra Blažka však závěr tohoto hracího období zvládli na výbornou a šesti body v řadě odskočili na 67:52 po třiceti minutách hry. Zápas se definitivně zlomil na stranu domácích v první minuté závěrečného dějství. Osmibodovou šňůrou odskočili Spartakovci na 75:52 (32.) a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Do konce duelu si domácí stále udržovali dostatečný odstup a nedovolili lvům nikterak zdramatizovat závěr zápasu. Tři minuty před koncem svítil na časomíře stav 86:60 a přítomní diváci se doslova bavili basketbalem, který oba celky produkovaly. Když se minutu a půl před klaksonem po krásné akci zapsal do střelecké listiny nový hráč Spartaku Josef Vaniš, vybuchl domácí kotel ve velké nadšení. Konečnou podobu výsledku dal trefou z perimetru bývalý hráč kaplice Miroslav Fidler, který zakulatil výsledek na 90:70. Fakta: základní pětka a body: Čegan 25, Novotný 15, Hejný L. 10, Adámek 9, Kratochvíl; střídali: Mladý 18, Ševčík 8, Beň 3, Vaniš 2, Milsimer; trojky: 9 (Čegan 4, Novotný 2, Mladý, Adámek a Ševčík po 1); trestné hody: 28:14 (50,0%); čtvrtiny: I. 28:21, II. 22:10, III. 17:21, IV. 23:18. V polovině základní části si drží Kapličtí druhou příčku zaručující start ve finálové skupině o 1.-5.místo. Spartakovci předvádějí ofenzivní hody a aktuálně jsou nejlepší celek co se útoku táče (nastřílených 625 bodů = 78,1 bodu na zápas) a zároveň mají třetí nejlepší obranu – 505 inkasovaných bodů (63,1 b/z). O další body se Spartak bude rvát o víkendu na přelomu listopadu a prosince, kdy zajíždí na Šumavu (30.11. do Strakonic, 1.12. do Vimperka).
Posted on: Thu, 21 Nov 2013 07:53:26 +0000