Srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na Rolan - TopicsExpress

Srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na Rolan Garosu u osmini finala, pošto je poražena od Agnješke Radvanske sa 6:2, 6:4 za samo 81 minut igre. Ana se sa četvrtom teniserkom sveta do sada sastajala devet puta i nakon što je pobedila u prva tri meča, narednih šest je izgubila, a ni u Parizu nije našla rešenje za igračicu koja joj definitivno ne leži. Radvanska je igrala u prepoznatljivom stilu i vraćala sve loptice na startu, ali je Ana nekako pronašla rešenje za njenu defanzivu i stekla dve brejk prilike, ali nije uspela da joj oduzme servis. Žestoka borba je nastavljena u drugom gemu, Ivanovićeva je stalno napadala, ali je i posle 10 minuta i dalje na semaforu pisalo 0:1. Viđeno je čak devet izjednačenja, a prva je popustila Srpkinja, jer je Radvanska iskoristila treću brejk loptu. Nakon toga je lako na svoj servis došla do velikih 0:3 i to je izgleda odredilo ceo tok borbe za četvrtfinale. Uspela je Ana dobrim izlaskom na mrežu da osvoji prvi gem, ali je njena protivnica pokazala i napadačke sposobnosti i bez problema čuvala brejk, da bi na servis Ivanovićeve osvojila prvi set sa 6:2. Zbog španskog maratona i čudesnog, trećeg u nizu preokreta u režiji Tomija Robreda kojim je ovoga puta pobedio Nikolasa Almagra, program na "Suzan Leglenu" je bio pomera, pretilo je da se ovaj duel ne završi u nedelju zbog mraka. Međutim, iako se vodila velika borba i u drugom setu, na čijem je startu viđen po brejk, Radvanska je uspela da trijumfuje. Sredinom deonice su teniserke opet ispustile po servis gem, ali je Radvanska iskoristila drugu meč loptu i brejkom nanela Ani sedmi vezani poraz. U četvrtfinalu će Poljakinja igrati protiv Sare Erani, koja je preokretom eliminisala Karlu Suarez Navaro sa 5:7, 6:4, 6:3.
Posted on: Sun, 02 Jun 2013 21:30:49 +0000