Statistikat ka, kuigi see oli täielik meeskonna tahte ja - TopicsExpress

Statistikat ka, kuigi see oli täielik meeskonna tahte ja võitlusvaimu võit ja kuldseid helbeid vaid paarile mehele pähe riputada tundub sedapuhku tõesti natukene kohatu, aga, aga, aga... Siiski-siiski... Rocki parimateks olid sedapuhku esiteks pensionipõlves ilmselt maratonijooksjaks hakkav Tanel Kurbas - 16 punkti, 8 lauda, 1 sööt ja 1 vaheltlõige. Ülioluline roll oli sel mehel just meeletus lõpuspurdis, sest selle 6 minuti jooksul jõudis ta ei rohkem ega vähem kui: (6:20 minna) võttis järjest 2 ründelauda ning seejärel viskas 2 punkti korvi alt; (4:49 minna) viskas sisse oma ainsa kolmese selles mängus; (2:49 minna) läbimurdest 2 punkti; (2:06 minna) virutas vastaselt palli ära, millele järgnes kiire sööt Augustasele, kes äärelt kolmese tabas; (1:44 minna) võttis vastaselt välja vea ning tabas kahest vabavisekst ühe. Lisaks tabas ta lisaajal kaks üliolulist vabaviset seisuks 79:76 44 sekundit enne mängu lõppu, mille järel Lukauskis ikkagi oma ogara kolmesega viigistada suutis. Miks ma räägin aga võimalikust karjäärist maratoonarina - mees viibis platsil 41 minutit ja 23 sekundit - hetkel päris asendamatu vend Rockis, arvestades eriti veel seda nüanssi, et peamiselt tema ülesandeks on ka vastase kõige valusamate viskajate või mängujuhi hakkimine kaitses. Tundub, et just sellist Tanelit vajabki iga hästi mängiv Rock... kas aasta on 2007 või 2013 - polegi oluline, kas särgil on 7 või 22 - ei ole ka oluline. Oluline on, et oleks üks Tanel, kes võitleks ja ei annaks alla isegi kui seier on -18 peal, aeg ning õhk vaakumis ja vastas Leedu TOP4 bande! Teine lõpuspurdis suur mürgeldaja oli Janar Talts. Justkui Taneliga võrdväärse komplimendina sai tema ka enda nime taha just 16 punkti, lisaks 6 lauapalli, 5 söötu ja 2 kulpi. Kellaaegades ei viitsi rohkem näpuga järge ajada, küll aga viskas Janar viimase 6 minutiga normaalajal 6 punkti, võttis 4 lauda, andis ühe söödu ja pani ühe bloki ning lisaajal lisandus sellele üks laud, üks korv, 2 tabavat vabaviset vahetult enne Taneli omi ja muidugi mängu saatuse otsustanud võimas pealtpanek kirsiks tordile! Ja veel vahetult enne poolajavilet oli mees olnud valugrimassides väljakul pikali. Respekt! Kolmandaks ei saa ikkagi ei üle ega ümber sellest hullust leedukast, kes ka vist mitte kunagi alla ei anna. Igatahes suutis Augustas seegi kord koguda muljetavaldavad näitajad - 15 punkti, 7 lauda, 6 söötu, 1 vaheltlõige ja 1 blokk ning vastaselt välja võetud 7 viga! Oluline asjapulk oli ta ka tagaajajate ridades, sest tema arvele jäi viimase 6 minutiga 7 punkti, 2 söötu ja üks lauapall. Üleüldiselt aga üks suur kraaps kogu meeskonnale! Eelpool mainitet kolmikule lisaks aga veel eraldi välja tooduna ka Timo Eichfussile ja Gert Dorbekile, kes just viimastel minutitel ja lisaajal need kastanid üsna lootusetult üle pea lõõmavast lõkkest tagasi tõid :) Nüüd jääb ainult huviga oodata uusi mänge ning seda, mis käigu teise leedulase meeskonnaga liitumine veel Rockile juurde võib anda!
Posted on: Sun, 24 Nov 2013 14:02:53 +0000