Steaua a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, in partida cu - TopicsExpress

Steaua a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, in partida cu Petrolul Ploiesti si ramane la patru puncte in spatele liderului Astra Giurgiu. Ros-albastrii au deschis scorul in prelungirile primei reprize prin Andrei Prepelita, care si-a incununat evolutiile din ultima vreme cu un gol foarte important, inscris intr-o partida de mare importanta. Egalarea a fost adusa de catre Alexandru Benga, in minutul 78, fundasul ploiestenilor profitand de neatentia stelistilor la o faza fixa. De mentionat faptul ca, in prima parte a meciului, marcatorul golului oaspetilor trebuia eliminat direct, in urma unui fault grosolan asupra lui Adrian Popa. Desi rezultatul a fost unul echitabil, ambele echipe evoluand la acelasi nivel, Steaua a ratat cel putin trei ocazii importante de a inscrie, prin Szukala, Tanase si, mai ales, Popa, ultimul trimitand putin pe langa poarta in minutul 88. In alta ordine de idei, Stefan Nikolic a revenit in echipa Stelei dupa o absenta indelungata, acesta fiind titular si inlocuit la pauza de catre golgeterul echipei, Federico Piovaccari. Pentru Steaua urmeaza partida din sferturile Cupei Romaniei TIMISOREANA, de joi seara, impotriva celor de la Otelul Galati. FC STEAUA BUCURESTI LE MULTUMESTE CELOR PESTE 10.000 DE SUPORTERI PREZENTI PE STADION PENTRU SPRIJINUL ACORDAT SI ISI EXPRIMA REGRETUL PENTRU INCIDENTELE DIN PRIMA REPRIZA, CAND MAI MULTE TORTE SI FUMIGENE AU FOST ARUNCATE IN TEREN, PROVOCAND OPRIREA MECIULUI PENTRU CATEVA MINUTE! Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de duminica seara: FC STEAUA - FC PETROLUL 1-1 Au marcat: Prepelita 45+3/ Benga 78 FC Steaua: Tataruşanu - Chipciu, Varela, Szukala, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu - Ad. Popa, Iancu (Neagu 57), Tanase (Stanciu 74) - Nikolic (Piovaccari 46). Antrenor: Laurentiu Reghecampf. FC Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Benga, Guilherme - Hoban - Priso (Hamza 63), Albin, De Lucas (Fernandez 76), Teixeira - Camara (Mustivar 80). Antrenor: Cosmin Contra. Cartonaşe galbene: Bourceanu 33, Prepelita 62, Ad. Popa 90+2 / Alcenat 38, Teixeira 52. Arbitri: Ovidiu Hategan (central) - Adrian Ghinguleac, Ovidiu Artene (asistenti) - Paul Unimatan (rezerva). Observatori: Dan Petrescu, Claudiu Popa.
Posted on: Tue, 03 Dec 2013 07:53:07 +0000