Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola spoločnej - TopicsExpress

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL): HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most 24:32 (12:14) Najviac gólov: Veselková 7/2, Bíziková 4, Szarková 4/1 - Martinková 6, M. Vysloužilová a Růčková po 5 Pok. hody: 4/3 - 0/0, vylúčené: 2 - 6, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 600 divákov Hosťujúce hádzanárky Mostu spočiatku diktovali tempo a udržiavali si prevahu, v 12. minúte viedli 8:3. Následne sa zdalo, že domáce sa dokážu vzchopiť - do kabín išli už iba s dvojgólovým mankom 12:14, pričom predtým to dokonca bolo iba 11:12 či 12:13. Po zmene strán však hráčky Šale nezachytili nástup, klesli na 12:17, resp. z 13:17 na 13:21 a potom už za svojimi súperkami až do konca zaostávali. Napokon prehrali 24:32. HK Slávia Partizánske - DHC Sokol Poruba 24:22 (13:9) Najviac gólov: Michnová 7/1, Blažeková 5, Hodošková a Bettáková po 3 - Hrbková 8/2, Šteffanová, Minarčíková a Uhráková po 3 Pok. hody: 4/3 - 3/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 300 divákov V prvom polčase tohto vyrovnaného stretnutia sa Partizánske a Poruba gólovo tromfovali, ani jednému družstvu sa nepodarilo dosiahnuť výraznejšiu sériu. Slávia napokon išla do šatne s náskokom 13:9, ale už v 38. min bolo 14:14. O víťazstve Partizánskeho rozhodol až úplný záver, ktorý domáce zvládli lepšie ako hostky z Poruby, hoci ešte v 54. min prehrávali 18:20. Iuventa Michalovce - HC Veselí nad Moravou 36:25 (13:9) Najviac gólov: Markovičová 7/2, Szöllösiová 6, Horňáková a Rebičová po 5 - Chrenková 10/2, Bačíková 7, Fleková 3 Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 700 divákov Prvý polčas priniesol pomalšie tempo. Domáce Michalovčanky sa rýchlo dostali do vedenia 4:0, následne však nepremenili mnoho šancí a hostky si do polčasu udržali štvorgólové manko. V druhej polovici stretnutia hráčky Veselí nad Moravou ešte znížili na 11:14, ale vtedy východniarky strelili päť gólov v rade, čím definitívne zlomili odpor súpera. TJ Sokol Písek - DHK Zora Olomouc 16:34 (6:16) Najviac gólov: Součková 4/2, Kalčíková 2/1, Michková, Königová, N. Černá, Bullová po 2 - Žďánská 5, Salčáková, Fabiková, Severová, Dostálová a Berová po 4 Pok. hody: 3/3 - 0/0, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 205 divákov Hostky z Olomouca prevýšili domáce hráčky vo všetkých činnostiach. Písek prvý raz skóroval až v 12. min. Zora si do prestávky vypracovala 10-gólový náskok 16:6 a po zmene strán ho v pohode zvýšila na konečný 18-gólový rozdiel - 34:16 v jej prospech. Ťažila z množstva technických chýb Sokola a bezchybne zakončovala rýchle kontry aj postupné útoky. HC Zlín - DHC Slavia Praha 23:36 (7:19) Najviac gólov: Š. Marčíková 5/2, Nudni a Kamenářová po 4, Z. Marčíková 3 - Stelnerová 6, Jedličková 6/1, Janoušková, Kutlvašrová a Knedlíkova po 5, Keclíková 4 Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 320 divákov Domáce pôsobili zakríknutým dojmom, hrali horšie ako v prípravných stretnutiach. Slavia potvrdila úlohu favorita a zvíťazila s prehľadom o 13 gólov 36:23. Zlín jej k tomu pomohol nepresnou streľbou, po ktorej nasledovali rýchle protiútoky hostiek - Pražanky sa pri nich prakticky nemýlili.
Posted on: Sun, 01 Sep 2013 10:42:25 +0000