TT Shadowman Zwettl (Rakousko) 1 - 45 - 7 V sobotu 14.9. 2013 - TopicsExpress

TT Shadowman Zwettl (Rakousko) 1 - 45 - 7 V sobotu 14.9. 2013 jsem se s Pavlem Hotařem zúčastnil triatlonu dvojic v nedalekém rakouském městečku Zwettl (110km od Jihlavy). Plavání se odehrávalo v místním krytém 25m bazénu. Start naší rozplavby byl naplánován na 9h ranní. Plaveckou část jsme zvládli za 13:05min. a tímto časem jsme se ujali vedení v soutěži. V 11:30h jsme u bazénu naložili kola do připraveného kamionu a luxusním autobusem, který byl pořadatelem nachystán pro všechny závodníky, jsme vyjeli do překrásné přírody na start horské časovky, který byl vzdálen 45km od města Zwettl. Časovka dvojic se jela v rámci 15. ročníku místního závodu cyklistů. Start byl proveden intervalově po 1min. My jsme vyjeli v 14:11hod. Trať měla značné převýšení cca 900m a jela se za slunečného, ale hodně větrného počasí. Cyklistiku jsme dojeli na celkovém 12. místě z cca 40 dvojic a dosáhli jsme času 1:10.04h o celkové půměrné rychlosti 36,2km/h. V nejprudším klesání jsme jeli maximální rychlostí 86km/h. Měřený úsek na 30km do 1,5km dlouhého, prudkého kopce s 16% stoupáním jsme zvládli za 5:12min v desátém nejrychlejším čase dne. Z triatlonových dvojic jsme dojeli na celkovém druhém místě s nepatrnou ztrátou 15s a upevnili jsme si vedení v soutěži. V 16:40h jsme startovali běžeckou část, která vedla v místní přírodní rezervaci za bazénem. Start byl po dvojcích opět intervalově po 60 sekundách. Běžecký závod probíhal v rámci místní běžecké ligy a měl na 7km převýšení kolem 100m. Celkově jsme běžeckou část ovládli jak v místním běžeckém závodě, tak i v triatlonu dvojic. Běžecký čas byl 30:40min. V 18h proběhlo vyhlášení triatlonu, které pro nás znamenalo jasnou první příčku v celkovém pořadí. Celkovým časem 1:53.49h jsme vytvořili nový traťový rekord a překonali jsme i rakouskou triatlonovou legendu Alexandera Fruwirtha (několikanásobný vítěz a rekordman IM Podersdorf atd...), který se závodu zúčastnil se svým parťákem v roce 2012. Závod byl skvěle a precizně zorganizován v krásném prostředí místního nového bazénu, kam jsme měli celodenní neomezený přístup. Cyklistika byla v úžasné přírodě a na perfektním povrchu s minimálním provozem zabezpečená policií. Běžecká část byla v lesoparku dobře značená, sice náročná, ale velmi příjemná. Závod dvojic v Zwettlu všem doporučujeme a rádi využijeme pozvání ředitele závodu a v roce 2014 zase určitě přijedeme....
Posted on: Sun, 15 Sep 2013 17:44:54 +0000