Tottenham-Chelsea: A kérdések rangadója Angol Premier League - TopicsExpress

Tottenham-Chelsea: A kérdések rangadója Angol Premier League Futball 2013.09.28 13:45 Az angol bajnokság hatodik fordulójának rangadóját rendezik a Londonban. A Digi Tv 13:45-től közvetíti a mérkőzést. A hat topcsapat – Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Liverpool – egymás elleni találkozóit mindig kiemelt figyelem övezi. A „hatos fogat” együttesei számára sorsdöntő, az egymás ellen lejátszott tíz rangadó végeredménye. Angliában gyakran botlanak a „nagyok” papírforma mérkőzéseket. Viszont aki a rangadókon megszerezhető harminc pontból a legtöbbet gyűjti jelentős előnyre tehet szert riválisaival szemben. Minden kiemelt mérkőzést szeret a bulvársajtó felfújni. A két portugál edző, és életük sztorija erre remek lehetőséget ad. A lényeg, hogy Villas-Boas a Porto, a Chelsea és az Internacionale csapatainál is segédedző volt Mourinho szakmai stábjában. A jó barátságot összeveszés követte, majd amolyan óvodásos „örök harag”. A témán lehet lovagolni. A mester és tanítványa; Villas-Boas visszavág; Portugál összecsapás Londonban – s hasonló szalagcímek vezetik fel a találkozót. A valóság annyi, hogy a két tréner nincs jóban. A Tottanham jól erősített. Paulinho és Soldado, még a felkészülés idején érkezett. Bale eladásából származó pénzt pedig okosan költötte el Boas. Megfelelő mélységű és minőségű a keret ahhoz, hogy akár végre valamilyen trófeát nyerjen az együttes. A védelem remekül összeállt. Az eddig lejátszott kilenc tétmérkőzésen – három EL-találkozó és hat bajnoki -, mindössze egy, azaz 1 gólt kaptak! Az Arsenal elleni rangadót vesztették el 1:0-ra. Remek opció tehát a mérkőzésen a kevés Chelsea gól. Az elmúlt öt Premier League találkozón csupán öt gólt szereztek. Három 1:0-ra nyert mérkőzésen nem találtak be az ellenfeleik kapujába ez első félidőben. Az első félidőben kevés gól várható, mert a Chelsea sem brillírozik mostanság. Ezért aztán több portál ajánlja a hazai győzelmet, amelyet a legtöbb irodánál 2.70-es odds-on kaphatunk meg. Kedvező lehetőség még az 1x kétesélyű fogadás, amelyet a Tipco kínál 1.47-ért. Ne szaladjunk ennyire előre. Mourinho azért jött vissza a „kedvenc” csapatához, hogy trófeákat nyerjen. Benítez Európa Liga-győztes csapatát nem tartotta megfelelőnek. A játékstílust, az elveket és bizonyos játékosok szerepkörét is nagyban megváltoztatta. Moses esélyt sem kapott, Ba harmadik számú centerré vált, szóba került a héten a kölcsönadása. Matát az elmúlt két évben a csapat legjobbjának választották a szurkolók, jelenleg variál a csapatban betöltött szerepén José. Lampard és Hazzard jóval kevesebb lehetőséget kap. Ramires és Oscar helye „atombiztos” a csapatban. Sokat játszik Schürrle. A Benítez idejében magára találó Torres kezd megint beszürkülni. A számomra „hakni” játékossá válló Eto’o élvezi az első számú csatár szerepét. Jelenleg azonban még nem tudta felvenni a játék stílusát. Az orosz bajnokságban sikerült jó sok pénzért évekig jegelni magát a legjobb éveiben. Számomra érthetetlen leigazolása. Azonban, ha formába lendül, lehet ő még nyerő ember is, jelenleg nem az. Mosolyogtató, hogy megjelenik a különböző médiumokban, hogy a Chelseában nincs igazi sztár játékos, azért szenved. Nem igaz. A Chelsea tele van sztár játékosokkal, azonban ők nem a tudásuknak megfelelően teljesítenek. A legfőbb baj nem az, hogy beleszaladtak két vereségbe (Everton, Basel), hanem az, hogy nincs meg a játékuk. Nem lehet felfedezni a tudatos támadásépítést. A Fulham ellen két begyötört góllal hozták a múlt héten a kötelezőt. A Swindont kiverték a Liga-kupából. Azonban vigadni nincs okuk. Cahill lelkesen nyilatkozott, hogy visszatért a csapat a győzelmek útjára. De kérem milyen csapatok ellen nyertek? A kiesőjelölt, meg a harmadosztályú kiscsapat ellen. Mire lesznek képesek a középcsapatok, és a közvetlen riválisokkal szemben? Valóságos a csapat fejlődése? Megtalálják a támadójátékukat a következő hetekben? Ezekre a kérdésekre adja meg a választ a Tottenham-Chelsea találkozó. Tippek: Tipp: Első félidő góljai 1,5 alatt: 1.33 Tipp: Chelsea góljainak száma 1,5 alatt: 1.44
Posted on: Sat, 28 Sep 2013 05:51:15 +0000