Treće kolo JSL-analiza Neško Milovanović SAŠA Š. 26. AVGUST - TopicsExpress

Treće kolo JSL-analiza Neško Milovanović SAŠA Š. 26. AVGUST 2013. 0 Treće kolo JSL-analiza Neško Milovanović 26.08.2013. FK SLOBODA – FK NOVI PAZAR : Jedna ne interesantna utakmica u kojoj je Novi Pazar izvukao bod po koji su i dosli. Kada smo svi očekivali da će ekipa Slobode uknjižiti prva tri boda na žalost svih ljubutelja fudbala u Užicu to se nije dogodilo. Ekipa Novog Pazara je pružila dostojan otpor ekipi Slobode i kući se vraća sa velikim bodom. Mislim da Sloboda još nije uigrana, ali da će iz kola u kolo igrati sve bolje. A izabranici šefa struke g-dina Stamenkovica igrati onako kako smo od Slobode i očekivali. Ne kažem ovo iz neke kurtoazije ali mislim da poslednjih nekoliko godina Sloboda možda igra i najlepši fudbal u Srbiji. FK JAVOR – FK VOŽDOVAC : Možda nekima iznenadjenje možda nekima i nije. Ja mislim da je ekipa Voždovca pokazala da ulazi polako u formu i da ova pobeda nije iznenadjujuća iz prostog razloga jer je ekipa Voždovca sastavljana za Prvu ligu Srbije. Ali sa nekoliko pojačanja vidi se napredak kod igrača. Nisu se uplašili Javora i zasluženo su se vratili u Beograd sa tri boda. Ne treba zaboraviti da su omašili i penal koji je golman Javora mladi Lazović odbranio. Ekipa Javora poesle dve odlične partije u prva dva kola dopustila je da se malo opusti. I to opuštanje ih je koštalo gubljenjem bodova kući. A svi vrlo dobro znamo da Javor kod kuće igra odlično. Zaslužena pobeda ekipe Voždovca i opomena igračoma Javora da nema lakih utakmica. OFK BEOGRAD – FK ČUKARIČKI : Dovoljno je reći tri utakmice tri pobede. Jedna dosta zanimljiva utakmica sa dosta šansi kod oba tima. Ai mislim da je Čukarički dokazao da je zasada jedina ekipa koja igra od utakmice do utakmice i ne daju bombastične izjave u novinama.Već rade sve kako im se kaže i čvrsto stoje sa obe noge na zemlji. Ekipa Čukaričkog je počela utakmicu bez respekta prema ekipi Ofk Beogradu, i već u 9 min nije iskoristila najstrožu kaznu. Igrači Čukatičkog se nisu uplašili ni posle promašenog jedanaesterca, nego su nastavili da igraju još angažovanije i iz te igre i odbrane jedanaesterca sjajnog golmana Ristića koji hvata živu loptu i denganžira loptu ka Stoiljkoviću koji pored uspavane odbrane Ofk Begrada šalje loptu iza ledja golmana. Drugo poluvreme Čukarički nastavlja da dominira i postiže drugi gol. Ofk Beograd je postigao ublažujući gol, ali nije imao snage da do kraja utakmice preokrene rezultat. Zaslužena pobeda Čukaričkog. Neško Milovanović Neško Milovanović FK RAD – FK RADNIČKI : Rad ni iz treće utakmice nezna za pobedu. Mlada ekipa Rada se suprostavila ekipi Radničkog onoliko koliko im je ekipa Radničkog dopustila. Jedna dosta zanimljiva utakmica u kojoj je sa dva efektna gola Pauljević doneo pobedu i to zasluženu Nišlijama. FK NAPREDAK – FKCRVENA ZVEZADA : Pred 11.000 hiljada ljudi i pored kiše, ljubitelji najlepše sporedne stvari na sve setu imali su šta da vide. Jedna izuzetno zanimljiva utakmica u kojoj je Napredak u prvih dvadesetak minuta propustio nekoliko odličnih šansi. I kada su svi već videli da će Crvena Zvezda kapitulirati, iz jedne dobre akcija na fantastično dodavanje Ninkovića, Pečnik dovodi Crvenu Zvezdu u vodjstvo. Od tog trenutka Zvezda preuzima inicijativu i tokom cele utakmice drži stečeno vodjstvo i osvaja tri veoma teška boda. Ekipa Napredka je pokazala da ima dobru ekipu i da igraju dosta dobro. Ali ovaj put nedovoljno dobro da se pobedi Crvena Zvezda. Zaslužena pobeda Zvezde. FK JAGODINA – FK DONJI SREM : Posle dve izgubljene utakmice jedino šta ih je vraćalo na kolosek prošlogodišnjih izdanja je pobeda.Ekipa Jagodine je krenula silovito i sredinom prvog poluvremena dolayi u vodjstvo. Nastavili su se napadi ali se na odmor otišlo sa zasluženih 1-0 i boljom igrom Jagodine. Drugo poluvreme opet Jagodina dominira i dolazi do drugog gola koji joj obezbedjuje prvu pobedu u novom prvenstvu. Mislim da je Jagodina nadvisila ekipu Donjeg Srema i sa dva gola pokazala da izlazi iz rezultatske krize i da će sve bolje i bolje igrati. Ekipa posle tri utakmice nezna za pobedu. Zaslužena pobeda Jagodine. FK PARTIZAN – FK RADNIČKI 1923 : Goleada na stadionu JNA i dosta dobra igra Partizana. I loše izdanje igrača Radničkog. Posle uvodnog ispitivanja snaga jedna dosta brza akcija u kojoj je novo pojačanje Fofana postigao prvi gol. Nastavili si igrači Partizana da dominiraju prvim poluvremeno i već u 37 minutu poveli sa 2-0 golom Volkova. Drugo poluvreme malo bolja igra Radničkog. Već u 50 minutu na semaforu je bilo 3-0. Radnički pokušava da postigne pogodak i posle jednog napada dosudjen je penal za Radnički koji Beljić ne realizuje. Radnički nastavlja da igra bolje i iz te igre postiže prelep gol Marića. Posle gola Radničkog na terenu je postojala samo jedna ekipa a to je Partizan. Sa još dva gola koja su po meni specifična iz razloga, prvi je postiga mladi Živković koji je debitovao za Partizan i Mitrović koji se oprostio od igranja u našoj ligi i otišao u Anderleht. Dva mlada igrača koja su budućnost Srpskog fudbala. Partizan je nokautirao Radnički koga čeka izuzetno teška utakmica sledećeg vikenda u goste im dolazi Crvena Zvezda. Zaslužena pobeda ekipe Partizana. FK VOJVODINA – FK SPARTAK : Posle tri uzastopna remija, dva u prvenstvu i jedan u Ligi Evrope. Ekipa Vojvodine je ostvarila prvu pobedu u poslednjim sekundama utakmice. Ekipa Vojvodine je igrala dosta dobro, stvarala šanse ali ekipa Spartaka se znalački branila. Igrači Vojvodine se nisu zadovoljavali nerešenim rezultatom i došli su do pobede spretnog Škuletića u poslednjim sekundama utakmice. Mislim da je zaslužena pobeda ekipe Vojvodine koja u prva tri kola JLS i u sedam utakmica Lige evrope nezna za poraz. P.S Mislim da će pobede Partizana i Vojvodine dati dodatnu snagu igračima da eliminišu ekipe iz Švajcarske I Moldavije i kvalifikuju se u grupnu fazu Liga Evrope. Što im želim od sveg srca . Jel mislim da je dobro za Srpski fudbal da imamo dva predstavnika u grupnim fazama Liga Evrope.
Posted on: Mon, 26 Aug 2013 16:38:03 +0000