U 4. kolu hrvatske lige na Maksimiru je Dinamo pobijedio Split s - TopicsExpress

U 4. kolu hrvatske lige na Maksimiru je Dinamo pobijedio Split s 1:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Soudani u 88. minuti. Puno, puno teže nego se očekivalo Dinamo je došao do treće pobjede u hrvatskom prvenstvu. Svlada je momčad Krune Jurčića Split Stanka Mršića s 1:0 i to pogotkom dvije minute prije kraja. U prvom dijelu bila je to jalova dominacija Dinama, a čak su Splitovci imali prvu ozbiljniju priliku. Nakon jedne gužve na vrhu kaznenog prostora domaćih, lopta se odbila do Mate Bilića koji je u padu pokušao zabiti, ali mu je sjajno obranio mladi Zelenika. Uzvratio je Dinamo sedam minuta poslije. Ubacio je Rukavina s lijeve strane, najviši u skoku bio je Fernandes, pogodio glavom suprotni kut, no fantastičnom je paradom loptu u korner odbio Zagorac. Napomenimo kako je Jurčić u nastavku na teren poslao Rubena Limu umjesto Pivarića, no Portugalac nije pokazao previše. Modri su u nastavku odigrali kudikamo ozbiljniju utakmicu, stisnuli su protivnika na njihovu polovicu, a najopasniji su bili Kramarić i Halilović. No, hrvatski prvak nije uspijevao probiti Splitovce, pa je strateg hrvatskog prvaka na teren morao poslati Soudanija. I pogodio! U 88. minuti Alžirac je nakon jedne dubinske lopte izbjegao zaleđe, prsima štopao loptu i pogodio pored nemoćnog Zagorca. Vrijedi istaknuti kako se trend na Maksimiru nastavio, BBB-i su vrijeđati Zdravka Mamića, ali policija ovaj put ipak nije praznila tribinu. Čudno, zar ne?
Posted on: Mon, 05 Aug 2013 11:41:00 +0000