UCRAINA: Premier League Shakhtar - Metalist Kharkiv 19:30 >> - TopicsExpress

UCRAINA: Premier League Shakhtar - Metalist Kharkiv 19:30 >> Shakhtar a reusit contra-performanta de a-si strica recordul si a fost invinsa surpinzator de Dnipro, scor 3-1, singurul gol al celor din Donetsk fiind marcat de Kucher abia in minutul 91. Linia clasamentului este una aproape perfecta, mai putin infrangerea suferita. Au 6 victorii si o singura infrangere si se claseaza imediat sub adversara din aceasta seara. Absentii celor de la Shakhtar sunt: Ilsinho, Wellington Nem, Hubschman si Chygrynskiy (incert). >> Metalist Kharkiv este nevinsa in campionatul Ucrainei, dupa 7 etape avand 6 victorii si un egal. In ultima partida de campionat contra celor de la Sevastopol, acestia au reusit sa invinga cu scorul de 3-1, Devic marcand o dubla in prima parte a partidei, ca in a doua repriza Cristaldo sa marcheze din penalty si sa stabileasca scorul final al partidei. Chiar si la singurul egal cu Zorya, Metalist au marcat de 2 ori, ceea ce ne arata ca au un atac excelent dornic sa inscrie. >> Pronosticul nostru pentru aceasta partida este sa se marcheze peste 2.5 goluri in meci, avand o cota de 1.65.
Posted on: Sat, 31 Aug 2013 11:23:39 +0000