UKRAJINA Premierliga: Dvije asistencije Srne, jedna Eduarda, - TopicsExpress

UKRAJINA Premierliga: Dvije asistencije Srne, jedna Eduarda, Bartulović zabio, pa pocrvenio Nogometaši Šahtara deklasirali su Zorju iz Luganska s 4-0 u utakmici 14. kola ukrajinskog prvenstva… Odličnu su igru pritom pružila i dvojica hrvatskih reprezentativaca, Darijo Srna i Eduardo da Silva. Šahtar je glavninu posla obavio već u prvom poluvremenu. Taras Stepanenko je doveo aktualnog prvaka u vodstvo u 14. minuti, a samo pet minuta kasnije već je bilo 2-0. Strijelac je bio Bernard nakon proigravanja Srne. U 22. minuti Eduardo je pronašao Srnu na desnoj strani, a kapetan Šahtara je proslijedio loptu do Facunda Ferreyre koji je dodatno povećao prednost domaćih. Ferreyra je postigao i posljednji gol na utakmici u 52. minuti, a loptu mu je pritom dodao Eduardo. Šahtar je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice s 32 boda. Dva boda, ali i dvije odigrane utakmice manje ima drugoplasirani Metalist. Utješni je pogodak za Karpati iz Lavova postigao hrvatski nogometaš Mladen Bartulović u 14. kolu ukrajinskog prvenstva. Njegova je momčad poražena na gostovanju kod Metalista (2-1)… Klub iz Harkiva je slavio golovima Alejandra Gomeza i Josea Sose, dok je Bartulović u 72. minuti bio autor pogotka nade za goste. No, preokret se nije dogodio, a sadržajno je popodne bivši igrač Hajduka začinio crvenim kartonom. U 81. je minuti dobio žuti karton zbog prekršaja, a nakon što je zbog toga prigovorio sucu, zaradio je isključenje. Inače, Bartuloviću je subotnji pogodak bio četvrti ove sezone u ukrajinskom prvenstvu. Ukrajinska Premierliga, 14. kolo: Šahtar - Zorja 4-0 (Stepanenko 14, Bernard 19, Ferreyra 22, 52) Metalist - Karpati 2-1 (Gomez 12, Sosa 20 / Bartulović 72) Redoslijed: 1. Metalist 33 (-1), 2. Šahtar 32, 3. Dnjipro 29 (-2), 4. Čornomorec 25 (-1)…
Posted on: Sun, 27 Oct 2013 09:18:50 +0000