Victorie contra lui Silkeborg După două înfrângeri, HC - TopicsExpress

Victorie contra lui Silkeborg După două înfrângeri, HC Odorhei a încheiat victorios ultimul meci al turneului de la Tatabánya. Partida de duminică am susținut-o în compania medaliatei cu bronz a campionatului din Danemarca, Bjerringbro-Silkeborg. Scorul a fost unul strâns, în majoritatea primei reprize danezii s-au aflat la conducere, dar la pauză s-a înregistrat egalitate pe tabela de marcaj. În partea secundă lupta a continuat, HC Odorhei şi-a păstrat avantajul obţinut până la final: pe lângă reuşitele lui Goran Kuzmanoski şi Damjan Blecic, a punctat si Andrei Mihalcea de câteva ori, cei trei jucători înscriind în total 21 de goluri. Am încheiat turneul pe locul 4, iar căpitanul echipei, Goran Kuzmanoski a fost golgeterul turneului cu 21 de reuşite. Cupa Grundfos, a treia zi: HC Odorhei–Bjerringbro-Silkeborg 33–32 (17–17) Marcatori: KUZMANOSKI 8, Blecic 7, Mihalcea 6, Komporály 4, Ferenczi 3, Feuchtmann, Onyejekwe 2-2, Irimescu 1.
Posted on: Sat, 31 Aug 2013 20:46:11 +0000