Steaua a obtinut, marti seara, primul punct din grupa E a UEFA - TopicsExpress

Steaua a obtinut, marti seara, primul punct din grupa E a UEFA Champions League, terminand la egalitate, scor 1-1, cu FC Basel. Primii pe National Arena au punctat elvetienii, prin Marcelo Diaz (minutul 48), care a profitat de o pasa gresita a lui Latovlevici si l-a invins pe Tatarusanu cu o reusita de clasa. Leandro Tatu, intrat in repriza a doua in locul lui Stanciu, a inscris, insa, primul gol al echipei noastre in UEFA Champions League (minutul 88), dupa o centrare foarte buna a lui Popa si a readus speranta in tabara noastra pe finalul partidei. Din pacate, elevii lui Laurentiu Reghecampf nu au mai avut timp sa inscrie, cu toate ca au avut o serie de lovituri de colt si si-au regasit ritmul, sprijiniti si de suporteri, care au exercitat o presiune fantastica in ultimele minute. In cealalta partida a grupei, Chelsea a castigat la scor, 3-0, pe terenul celor de la Schalke 04, prin golurile reusite de Fernando Torres (autor al unei duble) si Eden Hazard. In etapa urmatoare a UEFA Champions League, de pe 6 noiembrie, ros-albastrii se vor deplasa la Basel, in timp ce englezii de la Chelsea vor primi vizita lui Schalke 04. Pana atunci, pentru Steaua urmeaza meciul din deplasare de duminica seara, impotriva celor de la FC Brasov. FC STEAUA BUCURESTI LE MULTUMESTE TUTUROR SUPORTERILLOR PREZENTI PE NATIONAL ARENA PENTRU INCURAJARI SI II ASTEAPTA IN NUMAR CAT MAI MARE SI LA URMATOARELE PARTIDE! Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei cu FC Basel: FC STEAUA - FC BASEL 1-1 Au marcat: Tatu (88)/ Diaz (48) Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii (Filip 59) - Popa, Stanciu (Tatu 55), Tanase - Piovaccari (Kapetanos 46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf. FC Basel: Sommer - Voser, Schar, Ivanov, Safari (Xhaka 68) - Diaz, Serey Die (Ajeti 87), F. Frei - Salah, Streller (Elneny 74), Stocker. Antrenor: Murat Yakin. Cartonase galbene: Georgievski 65, Szukala 79 / Schar 19, Voser 23
Posted on: Fri, 25 Oct 2013 07:17:53 +0000